Черно море разгроми Сливен с 3:0 в мач от осмия кръг на "А" група. "Моряците" тотално надиграха своя опонент и спокойно можеха да запишат още по-убедителен успех.

С новите три точки Черно море излиза на осмо място, изпреварвайки ЦСКА. Сливен пък е само на две точки от зоната на изпадащите.

В края на двубоя Марио Жардел развесели публиката на "Тича" с появяването си на терена. Въпреки че очевидно му е трудно да тича, нападателят поне се опита да бъде атрактивен.

Той пропусна едно чисто положение сам срещу вратаря, а след това опита гол като на Бербатов срещу Ливърпул с нещо като задна ножица.

Иначе двуоят започна страхотно за домакините. Още в третата минута Явор Иванов от Сливен си заби автогол след удар на Даниел Димов.

До края на полувремето домакините пропуснаха един куп положения. Даниел Димов бяха съвсем близо до целта, а Дани Георгиев дори уцели и греда.

Всичко си дойде на мястото в 51-ата минута, когато Данчо Юруков с хубав удар от 30 метра разстреля Георгиев за 2:0.

Класическото 3:0 оформи Танко Дяков, който с глава реализира, надскачайки защитата на Сливен.

До края Марио Жардел бе единственият, който можеше да отбележи, но не успя.

Трябва да се отчете, че двата тима бяха максимално затруднени от лошия терен на "Тича", който определено не става за качествен футбол.