Черно море записа първа победа през пролетния полусезон. В мач от 21-ия междинен кръг в „А" група, варненци се наложиха с 2:1 над гостуващия отбор на Монтана. Успехът е първи за „моряците" с треньор Георги Иванов-Гонзо.

Под проливния дъжд над Варна, домакините започнаха много силно срещата и откриха резултата още в 5-ата минута. Жоро Илиев намери добре Симеон Райков, който центрира в полето към Бергонси. За последния не представляваше проблем да разстреля с глава Христо Иванов - 1:0.

Преднината на домакините не се задържа дълго. Не бяха изминали и 25 минути от началото на срещата преди гостите да върнат попадението. След центриране на Дечев топката достигна до непокрития Даниел Младенов, който от няколко метра отправи точен удар - 1:1.

В самия край на първата част Черно море отново излезе напред в резултата. Националът Георги Илиев изпълни отлично свободен удар и мушна топката в горния десен ъгъл на вратата на съперника - 2:1.

След почивката двубоят продължи да е интересен, като и пред двете врати се откриха достатъчно положения за гол. Гостите от Монтана спокойно могат да съжаляват, че не се поздравиха поне с точка, тъй като Младенов направи рядко срещан пропуск на празна врата. Домакините отговориха с няколко опасни атаки, но Божилов нямаше късмет да се разпише.

ЧЕРНО МОРЕ - МОНТАНА 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)