Черно море победи Септември и в реванша от плейофите за класиране между 7-о и 10-о място в Първа лига. Така с общ резултат 4:2 "моряците" продължават борбата си за участие в Лига Европа.

Мехди Фенуш (39,43) вкара два гола за гостите на Националния стадион "Васил Левски", а Мартин Тошев се разписа за столичани 5 минути преди края.

В следващата фаза варненци ще срещнат Локомотив (Пловдив) или Славия.

Септември - Черно море 1:2

Септември - Черно море 1:2, Тошев върна един гол

"Моряците" имат аванс след първата среща

Гостите започнаха по-добре срещата и още в 10-ата минута бяха близо до гол, когато Галев спаси удар на Зехиров с глава. Малко след това стражът не изчисти добре топката след центриране на Зехиров и кълбото се удари в гредата. Последва добавка на Димов, но бранителят не нацели опразнената врата.

След половин час игра Хасани нахлу в наказателното поле, но не съумя на намери свои съотборник.

Снимка 355966

В 33-ата минута Мартин Тошев от малъл ъгъл отправи първия точен удар към вратата на Черно море, но Благой Макенджиев спаси.

Илиан Илиев: Лига Европа не е фикс идея за Черно море

"Изиграхме почти перфектно първо полувреме"

Така се стигна до 39-ата минута, в която гостите поведоха. Зехиров направи отлично двойно подаване с Ндонгала отдясно в наказателното поле на домакините и центрира към Мехди Фенуш, който след страхотен шут със странична ножица не остави шанс на Галев - 1:0 за Черно море.

Четири минути по-късно алжирецът вкара втория си гол в мача. Ндонгала напредна отляво и намери Радослав Василев в наказателното поле. Нападателят върна към Фенуш, който с мощен удар порази за втори път вратата на Галев.

Снимка 355967

В продължението на първата част стражът на домакините отрази удар с глава на Димов.

Първата по-интересна ситуация през втората част дойде чак в 56-ата минута, когато Петър Витанов опита удар от далечна дистанция. Топката обаче мина над вратата.

След час игра Крис Гади стреля с глава, но в аут. В 70-ата минута удар на Тошев бе спасен от Макенджиев. Малко след това нов шут на нападателя мина над вратата.

Николай Митов: Изпълнихме целта си, оставам и през следващия сезон

"Ще вземем най-много един нов футболист"

В 85-ата минута Мартин Тошев намали резултата. Нападателят бе изведен с чудесен пас от Иван Тилев и прехвърли вратаря за 2:1.

До края на мача домакините нямаха сили за нещо повече и допуснаха второ поражение от Черно море.