Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1003

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море няма спирка, „моряците“ се справиха и с Локо (Пд)

Новият любимец на Гонзо върна варненци на първото място

80′

Спорна ситуация в мача. Даниел Георгиев ритна топката в ръката си в наказателното поле и гостите от Пловдив поискаха дузпа. Реферът обаче не даде нищо.

79′

Последен опит на Локо да промени нещо в мача. На терена се появява Димо Бакалов.

78′

Последна смяна за Черно море

69′

Принудителна смяна в лагера на Черно море. Контузеният Пламен Николов отстъпва своето място на Дани Георгиев.

64′

Първа промяна в лагера на Черно море. В игра се появява Иван Коконов.

57′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!!2:0!!КУЗМА!!! И в моментите, когато публиката в Каварна усещаше, че Локо (Пд) е на път да изравни, техният опонент нанесе решителния си удар. Уго Секо отново изуми с отличен рейд, след което пак намери непокрития си колега Марек Гузма. Останал сам срещу Ел Харуби словакът стреля под неговия плонж, топката се дотърколи до голлинията, като не можа да бъде изчистена дори и от хвърлилия се на шпагат - Пламен Крумов.

48′

ВЕНКОВ! Втората част можеше да стартира по отличен начин за домакините, които бяха на път да удвоят своята преднина още в 48-ата минута. "Смърфовете" отново издишаха при статично положение, допускайки непокрит на далечната греда Мишо Венков. Този път обаче с решителна намеса блесна Ел Харуби, който изби от голлинията удара с глава на бранителя.

46′

Илиан Илиев прави рокада още на почивката. В игра до края на срещата ще наблюдаваме екзотичния азиатец Умарбаев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

КУЗМА! Отлична бърза атака на Черно море. Уго Секо напредна през центъра, след което хитро пусна към Кузма. Голаджията обаче разочарова, пращайки топката високо над горната греда.

37′

Футболистите на Локомотив (Пд) разочароват тотално с представянето си през тази част. Всички опити на "смърфовете" са разчертани от стабилната централна двойка бранители - Николов и Дани Златков.

27′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!!!КУЗМА!!!1:0!! Настъпателната игра на варненци най-сетне даде резултат в 27-ата минута. Словашкият нападател Марек Кузма успя да даде аванс на домакините, след като засече майсторски акуратно центриране от пряк свободен удар на Георги Илиев. Вина за инкасираното попадение може да носят позициониралите се в близост до тарана - Мартин Камбуров и Димитър Везалов.

13′

Разочароващ изстрел на Уго Секо, който не притесни по никакъв начин "смърфовете".

12′

Добри начални минути за Черно море. "Моряците" спечелиха битката за средата на терена, което им позволяват да погледнат далеч по-смело към вратата на Ел Харуби. Селекцията на Гонзо обаче показва старата си слабост - липса на креативност в предни позиции. Варненци се радват и на сериозна фенска подкрепа. Активен до този момент е Бакари.

2′

ИНФАРКТНИ МИГОВЕ ПРЕД ВРАТАТА НА ЛОКОМОТИВ! Бакари получи пас по крилото, след което отправи остър пас в наказателното поле на съперника. Марек Кузма не успя да се възползва, разминавайки се с коженото кълбо. Последва центриране на Георги Илиев, което обаче не бе използвано от играч на "моряците" за отправянето на голов изстрел.

1′

71. Георги Андонов 39. Парвиз Умарбаев

Отборите на Черно море и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Сблъсъкът е достатъчно интригува, тъй като противопоставя два от добре представящите се тимове от началото на кампанията.

Поради ремонтни дейности на „Тича“, „моряците“ приемат своя съперник на градския стадион в Каварна. Георги Иванов прави няколко промени в своя състав. На вратата ще видим Емил Михайлов, който заменя неубедителния до този момент сърбин Чанович. След наказание в халфовата линия отново ще наблюдаваме Тодор Паланков.

Атаката на „зелено-белите“ повежда Бакари, който бе с основна заслуга за равенството с Локо (ГО) през изминалия кръг, отбелязвайки два гола. Вместо него на пейката ще седне Владислав Романов.

По подобие на колегите си, от Локо също залагат на нов вратар. Ясеин Ел Харуби е предпочетен пред качествата на Илко Пиргов. Наставникът Илиан Илиев гласува доверие на нападателното трио – Бирсент Карагарен, Дани Кики и Мартин Камбуров.

Главен арбитър на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Мартин Димитров и Павлин Михайлов. Допълнителни асистент съдии са Петър Доровски и Вихрен Манев. Работата на реферите ще бъде наблюдавана от Йордан Иванов.