Черно море продължава с отличното си представяне през този сезон. Селекцията на Георги Иванов постигна третия си успех в Първа лига, като този път в жертва на „моряците“ се превърна Локомотив (Пд). „Смърфовете“ допуснаха поражение с 0:2 в Каварна, демонстрирайки много слаб и хаотичен футбол.

На другата крайност бяха техните съперници, които тази вечер доказаха, че през тази кампания ще играят ключова роля в родния ни шампионат. Нов силен мач за „зелено-белите“ изигра словашкият нападател Марек Кузма, който отбеляза и двете попадения. Така Черно море оглави таблицата в Първа лига, събирайки еднакъв точков актив  (10т.) с другата приятна изненада в първенството – Дунав (Русе).

Снимка 249844

Двубоят бе белязан от активно начало за домакините, които бяха близо до попадението само след 180 секунди футбол. Бакари получи пас по крилото, след което отправи остър пас в наказателното поле на съперника. Марек Кузма не успя да се възползва, разминавайки се с коженото кълбо. Последва центриране на Георги Илиев, което обаче не бе използвано от играч на "моряците" за отправянето на голов изстрел.

Като цяло домакините спечелиха битката в средата на терена, което им позволяваше да поглеждат  далеч по-смело към вратата на Ел Харуби. Селекцията на Гонзо обаче показваше старата си слабост - липса на креативност в предни позиции. Нужно е да отбележим, че варненци се радваха и на сериозна фенска подкрепа.

Снимка 249841

Настъпателната игра на Черно море най-сетне даде резултат в 27-ата минута. Словашкият нападател Марек Кузма успя да даде аванс на домакините, след като засече майсторски акуратно центриране от пряк свободен удар на Георги Илиев. Вина за инкасираното попадение може да носят позициониралите се в близост до тарана - Мартин Камбуров и Димитър Везалов.

До почивката нещата можеха да станат още по-тежки за бледите „смърфове“, ала голмайсторът Кузма прати топката над горната греда  минута преди края.

Втората част можеше да стартира по отличен начин за домакините, които бяха на път да удвоят своята преднина още в 48-ата минута. Локо отново издишаха при статично положение, допускайки непокрит на далечната греда Мишо Венков. Този път обаче с решителна намеса блесна Ел Харуби.

И в моментите, когато публиката в Каварна усещаше, че Локо (Пд) е на път да изравни, техният опонент нанесе решителния си удар. Уго Секо отново изуми с отличен рейд, след което пак намери непокрития си колега Марек Гузма. Останал сам срещу Ел Харуби словакът стреля под неговия плонж, топката се дотърколи до голлинията, като не можа да бъде изчистена дори и от хвърлилия се на шпагат - Пламен Крумов.

Снимка 249840

До края селекцията на Гонзо умело удържа своя аванс и така се поздрави с третия си успех за сезона. Нещо повече – Черно море поведе и в класирането на Първа лига, събирайки еднакъв точков актив (10 т.) и с отбора на Дунав. В следващия кръг въпросните селекции се изправят един срещу друг в Разград.