Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2345

Левски с много важен успех при гостуването си на Черно море

Нарочен за гонене вдъхна нов живот на Левски

Амаду Сукуна герой за "сините" при успеха с 1:0 над Черно море

89′

Дори и вратарят на Черно море се включва при една от заключителните атаки на домакините!

88′

Жълт картон за Михаил Венков, който ще пропусне следващата среща на своя тим.

86′

Алекс Боримиров ще замени Франсис Нар.

83′

Поредният пропуск на Адениджи сякаш преля чашата на търпението за Ники Митов и нигериецът бе заменен от младия Юруков. Дебют за Илия в професионалния футбол.

77′

АДЕНИДЖИ!!! Левски можеше да нанесе решителния си удар в 77-ата минута, но за кой ли път непростим пропуск направи Бабатунде Адениджи. Стефан Станчев не успя да изчисти топката, подарявайки я на Амаду Сукуна. Нападателят вдигна главата и видя непокрития в дясно свой съотборник. Стрелецът с №17 имаше цялото време на света, за да се прицели, но така и не намери очертанията на вратата.

74′

Николай Минков е последната надежда на Георги Иванов за спечелването на поне точка.

73′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА СУКУП!! Амбициите на Черно море за поне точка в дербито спаднаха драстично в 73-ата минута. Закачката между Ондрей Сукуп и Франсис Нар явно не понесе на чешкия бранител, който изгуби нервите си и посегна с ръка да удари ганаеца. Всичко това му донесе втори жълт картон, пратил го директно в съблекалните.

70′

Предупреждение за Франсис Нар, който не спира да провокира Ондрей Сукуп.

67′

Интересна рокада в състава на Левски. Играта напуска юношата Ивайло Найденов, а на негово място се появява Димитър Пиргов, който тази вечер ще действа като дефанзивен халф.

64′

МЕХДИ БУРАБИЯ!!! Определено правещият добър мач този следобед - Мехди Бурабия можеше да придобие световна популярност, ако бе прехвърлил с удар зад центъра излезлия вратар - Емил Михайлов. За жалост на "синия" играч, опитът му се оказа малко по-силен от необходимото.

58′

Официално предупреждение за Сукуп, който влезе брутално в гърба на Сукуна.

53′

ВЕНКОВ И КОКОНОВ!! Черно море даде ясен знак в 53-ата минута, че няма да даде лесно победата на Левски. Центриране от пряк свободен удар бе оползотворено от опитния Мишо Венков, но изстрелът му с глава кацна върху горната страна на "синята" мрежа. Миг по-късно, няколко секунди разделиха от това Иван Коконов да засече остро подаване на колега във вратата на Кръстев.

47′

Младият Мартин Костадинов пък влиза на мястото на разочаровалия испанец Пируло.

46′

На полувремето Георги Иванов, видимо недоволен от представянето на своите, предприема две смени. Първата от тях е свързана с включването на Иван Коконов вместо Борислав Балджийски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!!

45′

ПОЧИВКА!

39′

Жълт картон за Давид Яблонски, който направи нарушение срещу Александър Цветков.

38′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1!! СУКУНА!! Няколко минути, след като сътвори пропуск сам срещу вратаря на Черно море, Амаду Сукуна най-сетне донесе радост на "синята" публика. Всичко започна още в полето на Левски, когато Сашо Александров влезе на ръба на позволеното в краката на Пируло. Топката моментално бе изпратена за Франсис Нар, който демонстрира своята скорост и се оказа недостижим за играчите на съперника. Ганаецът завърши своя пробив с успореден пас в наказателното поле, където Амаду Сукуна умело изпревари персоналния си пазач и с мощен шут не остави шанс на Емил Михайлов!

35′

Жълт картон за Александър Цветков, който задържа Бабатунде Адениджи

30′

АДЕНИДЖИ!! Левски пропусна поредно голово положение в 30-ата минута. Антон Огнянов сюрпризира защитата на Черно море с много дълъг пас към Адениджи. Бабатунде изскочи зад варненската отбрана и остана сам срещу Емил Михайлов. Стражът на домакините обаче бе предвидил ситуацията и до най-малкия детайл, тъй като моментално се хвърли в краката на нигериеца и сложи край на напрегнатата ситуация.

20′

ИНТЕРЕСНА СИТУАЦИЯ!  Пламен Николов бърка с шпагата при ниско центриране отдясно на Адениджи, като топката неволно се удари в ръката му. Кълбото стига до Сукуна, чийто удар е блокиран и корнер за Левски

11′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА КРАЕВ! Левски стигна до така желаното попадение в 11-ата минута, но Божидар Краев трябваше да види как флагът на страничният съдия беше високо вдигнат. От видеоповторението ясно се видя, че футболистът с №70 е поне на три метра зад последния в отбраната на Черно море.

10′

ПАК СМЯХ С БАБАТУНДЕ АДЕНИДЖИ!! Не бяха изминали и 10 минути от срещата в Каварна, когато публиката на Левски трябваше да изтърпи поредния комичен пропуск на Бабатунде Адениджи. "Тигъра от Акуре" получи подаване на дузпата, но вместо да простреля Емо Михайлов, нигериецът така се размина с коженото кълбо, че без малко не се контузи по нелеп начин.

9′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ!! Хората на Николай Митов демонстрираха, че също имат визия за това как да застрашат сериозно вратата на съперника. Антон Огнянов пусна хитър извеждащ пас за Амаду Сукуна, на който обаче му трябваха само още няколко милиметра, за да отправи голов изстрел.

4′

БАЛДЖИЙСКИ!! Левски стартира наглед доста агресивно, но първото голово положение в мача беше за домакините. Бърза комбинация по крилото матира "синята" отбрана и позволи на Балджийски да стреля от дистанция. Николай Кръстев се намеси сравнително добре, но "моряшката" атака продължи. Секунди по-късно, топката отново стигна до атакуващият халф на Черно море, но този път изстрелът му излезе в аут.

3′

Трите точки днес са задължителни за "сините", тъй като всякакъв друг развой ще отдаде чудесен шанс на големия враг от ЦСКА да увеличи преднината си на второто място. Левски вече близо месец не познава вкуса на победата, като за последно софиянци разбиха Локомотив (Пд) с 5:0.

2′

За първи път от престоя си на "Герена" - капитан на Левски е централният бранител - Александър Драгомиров Александров. За сефте сред титулярите пък попада младият Ивайло Найденов.

1′