Черно море победи Ботев (Враца) като гост с 1:0 в мач от третия кръг на „А" Група. Двата тима си размениха по едно полувреме, като домакините доминираха през първото, а „моряците" през второто.

Още в 4-ата минута, врачани можеха да достигнат до попадение, но Данчев пропусна отлична възможност, нацелвайки гредата със силен удар.

Последваха доста опасни атаки за домакините, които обаче не водеха до резултат. От своя страна играчите на Черно море рядко минаваха центъра.

В 30-ата минута се стигна до най-опасното положение през първото полувреме. Ценовски от тима на врачани изпълни корнер, Бранимир Костадинов засече топката с глава, но ударът му мина на сантиметри от гредата на вратата, пазена от Пиргов.
През втората част, гостите взеха инициативата и усилено атакуваха. Варненци създадоха по-опасни атаки, които обаче не даваха резултат. В самия край на мача „моряците" вкараха така жадуваното попадение.

Дончо Атанасов центрира към Ивелин Янев, който чукна леко топката, която влезе в мрежата на неубедителния в това положение Станев.

До края на срещата „моряците" имаха още няколко опасни положения, които обаче бяха пропилени от Дончо Атанасов.

В последната минута на срещата домакините имаха претенции за дузпа, когато Петър Альошев се свлече в наказателното поле, без съприкосновение с противниковия играч. В крайна сметка, съдията отсъди жълт картон за симулация. Така срещата във Враца завърши с победа за гостите с 1:0.