Черно море и Левски изиграха най-драматичния мач през този сезон. Сблъсъкът от 22-ия кръг завърши 2:2. "Сините" поведоха в резултата в третата минута на добавеното време, но допуснаха изравнителен гол с последното действие в срещата. Матиас Курьор откри резултата в 14-ата минута, а пет по-късно Стайн Спиерингс изравни. В 38-ата минута Исмаил Иса бе изгонен. В 75-ата минута съдбата му последва и Иван Горанов. Секунди преди края Дени Алар даде аванс на столичани, но Мартин Минчев оформи крайното 2:2.

"Моряците" изиграха много силен мач, в който Курьор удари и две греди. Левски събра 42 точки и остава на второ място, докато варненци са с 33 и продължават битката си за място в топ 6.

Черно море - Левски 2:2, гол на Минчев

Сблъсъкът на "Тича" започва в 14:15 часа

Домакините започнаха по-добре срещата. В 7-ата минута Васил Панайотов намери Исмаил Иса, който догони топката до аутлинията и с подаване елиминира Милан Миятович, но там нямаше негов съотборник, който да засече коженото кълбо.

Малко след това Матиас Курьор удари греда. Мартин Минчев пропусна топката за футболиста от Мартиника, който бе изпуснат от Деян Лозев, но прати топката в гредата.

Черно море поведе в 14-ата минута. Иса се пребори в Каргас отдясно и центрира в наказателното поле, където Курьор с глава прати топката във вратата.

Снимка 468106

В 17-ата минута Левски създаде първото си по-сериозно положение. Спиерингс бе изведен на много добра позиция, но се забави и не можа да стреля към вратата на Митрович, а защитата на варненци изби топката. Секудни по-късно "сините" възстановиха равенството. лия Юруков с хубаво подаване изведе Спиерингс, който изпревари Димов и Станчев, след което прехвърли Митрович, излязъл доста неразчетено.

В 27-ата минута "моряците" отново можеше да излязат напред в резултата. Каргас и Горанов сбъркаха елементарно при центриране отляво. Топката стигна до Курьор, който потърси близкия ъгъл, но Миятович спаси.

Снимка 468104

В 38-ата минута Исмаил Иса беше изгонен. Нападателят първо фаулира Каргас при висока, за което получи жълт картон. Последва реплика на голмайстора на "моряците" към съдията Ивайло Стоянов, който реши да му покаже втори жълт картон.

Останали с човек по-малко, варненци бяха близо до нов гол. В 41-ата минута Курьор бе изведен отдясно, надбяга Илия Юруков, но ударът му срещна гредата.

След края на първата част Илиан Илиев също получи картон, тъй като искаше бурно обяснение от рефера, докато се опитваше да успокои и Станчев, който също беше изнервен на Стоянов.

Снимка 468101

Втората част оново започна с добър шанс за Черно море. След центриране от корнер Хантакиас опита удар от воле, който затрудни максимално Миятович. Последваха нервни минути, в които Сватбата показа нови четири жълти картона.

Опасен удар на Спиерингс премина покрай вратата на Митрович. В 68-ата минута Миятович спаси удар от далечно разстояние на най-добрия в срещата Мат Курьор. Левски отговори с опасен удар на Слави Костов.

В 70-ата минута "сините" бяха близо до гол. Спиерингс нанесе удар, който бе блокиран. Топката стигна до Горанов, чийто шут също бе спрян от защитник. Последва разбъркване, след което топката бе изчистена. Малко след това Даниел Димов на два пъти блокира опасни удари на Мазурек и Спиерингс.

Снимка 468103

В 75-ата минута Иван Горанов фаулира напредващия с топката Родриго и получи жълт картон, който бе втори за него. Така двата тима останаха с по 10 души на терена.

В 80-ата минута Миодраг Митрович спаси виртуозно удар от въздуха от трудна позиция на Спиерингс. Пет минути по-късно Мазурек комбинира с Костов и се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но Панайотов с брилянтна намеса блокира аржентинеца.

Снимка 468102

Драмата настъпи в продължението на срещата. В 93-ата минута Левски организира отлична контраатака след изпълнение на пряк свободен удар. Холмар пое топката и подаде на Дени Алар. Австриецът надбяга двама защитници и с удар почти от центъра преодоля излезлия неразчено напред Митрович.

"Сините" се виждаха победители, когато с последното действие в мача Мартин Минчев изравни. Родриго центрира от корнер, Даниел Димов свали топката за младока, който от няколко метра насочи коженото кълбо във вратата.