Черно море и Етър изиграха изключително скучен мач от 10-ия кръг на Първа лига, в който не успяха да се отбележат гол. Срещата на "Тича" не предложи почти никакви опасности пред двете врати и закономерно завърши 0:0.

"Моряците" бяха водени от Емануил Луканов, който временно е начело на отбора след напускането на Георги Иванов. Точката бе първа за варненци след три поредна поражения в елита. Тимът събра 15 и е на шесто място.

Снимка 314139

Източник: chernomorepfc.bg

Етър е една позиция по-назад с 11 пункта.

Черно море - Етър 0:0

Срещата започва в 20,00 часа

Играта през първото полувреме бе динамична, но без чисти голови положения пред двете врати. Двубоят започна с неточен удар на Орлин Старокин, а малко по-късно Чунчуков не успя да засече добро центриране на Зехиров.

Снимка 314138

В 19-ата минута Иван Стоянов нанесе удар, топката се спря в краката на Бадара, но сенегалецът се засуети и стреля неточно. В 23-ата минута бе единственото по-сериозно положение за гол през първата част.  Божилов свали топката за Георги Илиев. Халфът опита с удар във въздуха да вкара гол, но не успя да уцели добре кълбото и Иванов улови.

До края на полувремето двата тима пробваха няколко далечни удари, които бяха далеч от целта.

Веско Минев: Пожелавам на Левски да станат шампиони

Веско Минев: Двама души в Левски извадиха половината титуляри, за да ни пребият в дербитата (ВИДЕО)

"Пожелавам на тима да стане шампион"

Втората част започна динамично, но и двата отбора изпитваха трудности в създаването на опасности пред противниковата врата. В първите десетина минути гостите чрез Бадара и Руменов затруднина отбраната на "моряците", но първо Боровик притесни сенегалеца и той се подхлъзна, а след това Александров изби топката в корнер.

Иван Вутов: Имам чувството, че ние ще успеем да спрем серията на "червените

Иван Вутов: Отпимист съм за мачовете с Левски и ЦСКА

"Имам чувството, че ние ще успеем да спрем серията на "червените"

Едва в 80-ата минута Атанас Зехиров получи хубаво подаване пред наказателното поле и от добра позоция стреля по диагонала в аут.  Три минути по-късно "болярите" имаха основателни претенции за дузпа. Илиас Хасани се подхлъзна, Руменов му открадна топката и навлезе в наказателното поле, където бе задържан от алжиреца, но съдията Никола Попов замълча.

Снимка 314137

До края на двубоят "моряците" опитаха да натиснат своя съперник, но без успех. Така срещата закономерно завърши без попадения.