Черно море не успя да победи Етър в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Варненци водеха в резултата срещу съперника си през голяма част от мача, но в крайна сметка допуснаха изравнителен гол за крайното 1:1.

Автор на първото попадение стана Хантакиас. Футболистът на "моряците" се отличи в дебютната си среща с екипа на клуба.

Изравнителният гол бе дело на Даниел Младенов, разписал се малко преди края на сблъсъка.

Домакините оглавяват временното класиране, след като спечелиха първите си два мача с по 3:1 срещу Локомотив (Пловдив) и ЦСКА. Активът на варненци възлиза на 7 спечелени точки.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Етър 1:1, гол на Даниел Младенов

В изиграните 36 мача между двата тима в елита варненци имат 16 победи, срещу 13 на съперника

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на отбора-домакин. Варненци владееха инициативата и не позволяваха изненади в последната линия от играта си.

В същото време изнасянето на топката за тях се случваше основно по фланговете, но не следваха безадресни центрирания, а акциите на "моряците" продължаваха постепенно, с къси, точни подавания. Точно за това призова треньорът на тима Илиан Илиев в едно от последните си изказвания, като отборът му видимо изпълни това указание и притежаваше топката през огромна част от времето.

Снимка 436011

Териториалното надмощие водеше логично и до напрежение пред Иванов. Ндонгала, Родриго и Андраде не спираха да притесняват съперниковия страж, а ефектът от това не закъсня.

След 23 минути Хантакиас засече с глава центриране от ъглов удар и даде предимство на варненци.

Последваха скоростни атаки на Иса и Ндонгала, но късметът покри състава на гостите.

Ндонгала се озова в прекрасна позиция за стрелба в средата на полувремето, шутира, но кълбото се отби в тялото на Даниел Младенов. Футболистът на Черно море претендираше за игра с ръка, като повторенията доказаха, че такава наистина е имало, макар и по-скоро без умисъл.

Снимка 436012

Преди почивката Иса можеше да удвои преднината на домакините, но се оказа с няколко сантиметра зад последния в отбраната на великотърновци.

Така до паузата между двете полувремена Черно море разполагаше с аванс в резултата.

Втората част не се различаваше особено много от предходната, като предимството на домакините не само се запази, но ако не бяха пропуските на Андраде и Ндонгала, можеше да бъде удвоено.

Впечатление направи и представянето на влезлия като резерва Кардосо. По-малко от минута след като той се появи на терена стреля силно, но вратарят на Етър спаси.

Снимка 436007

По-късно продължително разбъркване доведе до хаос в полето на Иванов, който на първо време изби топката, но последва добавка на Иса. Щастлив рикошет в тялото на негов съотборник лиши варненци от нов гол във вратата на Етър.

Домакините изпълниха над 7 корнера, като всеки път създаваха опасност пред вратата на опонента си.

Снимка 436010

Крайното 1:1 оформи Даниел Младенов, засекъл топката с глава след центриране по десния фланг на атаката на гостите.

Това бе и първата по-сериозна опасност пред вратата на варненци в целия двубой.

Етър също започна първенството силно, но не успя да спечели първите си две срещи. Момчетата на Росен Кирилов измъкнаха точка на "Армията" в първия си двубой, а след това на "Ивайло" взеха точка и срещу Левски.

В изиграните 37 мача между двата тима в елита Черно море има 16 победи, срещу 13 на Етър и 8 равенства.