Черно море победи Етър в откриващия сблъсък от 17-ия кръг на Първа лига. Варненци се наложиха с минималното 1:0.

Автор на единственото попадение в мача стана Радослав Василев, разписал се през вторите 45 минути от мача.

До момента варненци не успяваха да се възползват от инерцията и победите над Левски за Купата на България и в първенството, като загубиха от Септември в София преди няколко дни. Сега обаче сякаш те се връщат на пътя на победите.

Снимка 392628

Двата тима са вече с равен точко актив - по 24 пункта, на границата на Топ 6 от таблицата с подреждането.

В първия мач през сезона във Велико Търново "виолетовите" измъкнаха точка след 1:1, но тогава Черно море бе сериозно ощетен от съдиийската бригада, отменила чисто попадение на "моряците".

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Етър 1:0, гол на Василев!

В първия мач през сезона, във Велико Търново, "виолетовите" измъкнаха точка

Първото полувреме не предложи много емоции на феновете по трибуните, като чистите голови положения се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините владееха инициативата и диктуваха темпото на игра, но така и не успяваха да стигнат до по-скоро заслужен първи гол в срещата.

С няколко добри изяви се отчете вратарят на Етър - Иванов, който спаси два изстрела в очертанията на целта, отправени от Ндонгала.

Именно изява на Иванов обаче разбуни духовете на "Тича", като в средата на полувремето той излезе да избива поредното центриране в полето си, но се озова пред пеналта и игра с рамо. При повторенията се видя, че всъщност стражът използва и част от ръката си при избиването, което направи положението дискусионно.

Снимка 392627

Преди паузата пък Иван Стоянов опита шанса си с далечен изстрел, но топката не намери очертанията на вратата на Китанов.

Така до почивката попадения не бяха реализирани.

В 62-ата минута на срещата Василев се появи на терена, а едва минутка по-късно вече бе в прегръдките на съотборниците си, след като бе открил резултата на "Тича".

Нападателят получи подаване пред вратаря на съперника и хладнокръвно го преодоля, давайки преднина на състава си.

Последва и силен изстрел на Жоржиньо, който обаче срещна рамката на вратата на Иванов.

Малко преди края на мача Виктор Генев беше принудително заменен, след като получи травма.

До края на мача нова промяна в резултата не беше регистрирана и домакините се поздравиха със заслужена победа.