Търсят бързо изравняване на резултата гостите.

63′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Василев бележи за домакините!

Минутка след влизането си в игра, нападателят открива резултата с изстрел от близка дистанция!

62′

Василев заменя Панайотов.

55′

Засада на Петков.

Повторенията показват, че решението на страничния арбитър е по-скоро коректно.

54′

Шут от далечна дистанция на Жоржиньо!

Топката се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо сериозно, след изпълнението на статичното положение.

52′

Петър Витанов очаквано е сред футболистите на терена, покрили най-сериозен периметър от терена.

Това едва ли изненадва запознатите с играта на състезателя, който винаги е сред най-дейните в тима си.

50′

Безадресно центриране на Ндонгала в наказателното поле на Етър.

Иванов излиза и лови.

Силен старт и на второто полувреме за домакините.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не предложи много емоции на феновете по трибуните, като чистите голови положения се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините владееха инициативата и диктуваха темпото на игра, но така и не успяваха да стигнат до по-скоро заслужен първи гол в срещата.

С няколко добри изяви се отчете вратарят на Етър - Иванов, който спаси два изстрела в очертанията на целта, отправени от Ндонгала.

Именно изява на Иванов обаче разбуни духовете на "Тича", като в средата на полувремето той излезе да избива поредното центриране в полето си, но се озова пред пеналта и игра с рамо. При повторенията се видя, че всъщност стражът използва и част от ръката си при избиването, което направи положението дискусионно.

Преди паузата пък Иван Стоянов опита шанса си с далечен изстрел, но топката не намери очертанията на вратата на Китанов.

Така до почивката попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Крум Стоянов.

42′

Пасове назад и встрани от футболистите на Етър.

Черно море пробива през крилата, но не успява да стигне до чисто голово положение.

Това е ситуацията на терена, малко преди почивката.

38′

Техничен изстрел на Иван Стоянов от средна дистанция.

Топката не попада в целта.

Показват зъби гостите в заключителните минути от това полувреме.

32′

Грешка на Иванов при центриране в полето му.

Тази неточност на вратаря едва не позволи на Черно море да стигне до ситуация за отбелязване на гол.

Това все пак не се случва.

30′

Шут на Ндонгала!

Иванов хваща топката в ръцете си.

Добра възможност за варненци.

28′

Сблъсък между двама от футболистите на Етър.

Сърмов остава да лежи на земята.

24′

Ндонгала се освобождава от опеката на двама бранители.

Решава да стреля от далечна дистанция футболистът на домакините.

Иванов спасява, избивайки топката в ъглов удар.

Аут получават от арбитрите, футболистите в зелено-бели екипи...

По всяка вероятност топката е рикоширала в гредата, а не е била спасена от стража.

20′

Гостите се опитват да отговорят подобаващо на натиска на съперника си.

Иван Стоянов обаче попада в засада, при завършека на поредната акция за тима от Велико Търново.

15′

Две поредни нарушения срещу Младенов.

След второто гостите изпълняват свободен удар.

Без шут във вратата в последната ситуация.

14′

Връщане на топката към вратаря на Етър едва не даде шанс на Жоржиньо да се разпише.

Кълбото все пак е избито в предни позиции.

12′

Центриране в наказателното поле на Етър.

Жоржиньо стреля с глава!

Корнер в полза на Черно море.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

11′

Черно море опита две последователни флангови атаки.

Не постигнаха те търсения ефект.

Определено постройката на гостите е отбранителна.

6′

Не успяват гостите в мача да напуснат половината си за дълъг период от време.

Натискът на варненци е масиран.

Решени са футболистите на Черно море да открият първи резултата.

5′

Нова атака на домакините.

Завършващият изстрел на Ндонгала обаче е неточен.

4′

Христо Иванов излиза извън пределите на наказателното си поле, за да изчисти топката.

Опасността пред вратата на гостите е предотвратена.

2′

Парченца лед могат да бъдат забелязани в определени части от терена.

Възможно е това да затрудни в известна степен футболистите на двата отбора.

1′

99 Дани Айман Кики

Черно море и Етър откриват програмата в Първа лига днес от 17:30 часа. Първият сблъсък от 17-ия кръг на родния елит ще е на "Тича", а с оглед класирането би следвало да очакваме доста интересен двубой.

Черно море без Благой Макенджиев срещу Етър

Фенуш също е под въпрос

"Болярите" на Красимир Балъков в момента се намират в Топ 6, след като влязоха в него миналия кръг. Варненци пък не успяха да се възползват от инерцията и победите над Левски за Купата на България и в първенството, като загубиха от Септември в София преди няколко дни.

Снимка 352157

Треньорът Илиан Илиев обяви, че на отбора му липсва манталитет, докато колегата му Краси Балъков е на другия полюс след добрите игри и резултати от Етър.

3 точки делят двата тима - Етър е с 24, докато варненци са с 21.

Снимка 389151

В първия мач през сезона във Велико Търново "виолетовите" измъкнаха точка след 1:1, но тогава Черно море бе сериозно ощетен от съдиийската бригада, отменяйки чисто попадение на "моряците".

Краси Балъков: Сметките ще ги правим напролет, класирането не ме интересува

"Срещу Черно море ни чака повече борба, отколкото футбол", заяви треньорът на Етър