Черно море победи Арда с 1:0 в плейофен двубой от Първа лига

Черно море го направи! Въпреки трудностите и лимитирания състав, "моряците" отстраниха Арда от плейофите за Лига Европа

Официално предупреждение за Стефан Станчев.

89′

Петър Вуцов получава жълт картон заради тактическо нарушение.

87′

В последните минути срещата стана изключително открита и позволи интересни положения пред двете врати. Първо пред вратата на Арда пропуск направи Станчев. От другата страна на терена, неточност в своя изстрел имаше Спас Делев.

83′

Младият нападател Радослав Златев се появява в игра вместо колегата си Денислав Ангелов.

82′
Снимка 487055

80′

Щабът на Черно море бе изключително гневен на главния съдия в мача, който не отсъди чиста игра с ръка на Милен Стоев в 80-ата, а това сложи край на една много добра индивидуална изява на Исмаил Иса...

75′

Още един картон за футболист на Арда. Получава го Ахмед Осман.

74′

Наставникът Николай Киров трябваше да се справя с нов проблем в Арда в 74-ата минута. Емил Мартинов получи контузия и се наложи да бъде заменен от младия Димитър Атанасов.

71′
Снимка 487054

69′

Ахмед Осман се появява в игра. Той заменя Иван Коконов.

63′

ЖОРДАО Е ИЗГОНЕН!! Алваро Жордао затрудни максимално своите колеги, след като в рамките на няколко минути си изработи два жълти картона и така остави Черно море с човек по-малко в този решаващ двубой. Това доведе и до сериозни рокади в лагера на варненци.

62′

Александър Георгиев от Арда получава картон заради неспортсменски действия срещу съперник.

60′

Официално предупреждение и за играч на Черно море - Жордао.

58′

Арда внесе сериозно напрежение в полето на Черно море с идването на 58-ата минута. С веща намеса тук изпъкна младият Емил Янчев, който в решителния миг пресече подаване на Делев, което отиваше към подготвящия своя голов изстрел Радослав Василев.

56′
Снимка 487053

51′

Жълт картон за Емил Мартинов, който си позволи да напсува съдията.

50′

АНГЕЛОВ!! Втората част стартира много силно за "моряците". В 50-ата минута резултатът като нищо можеше да стане 2:0, но голям пропуск сътвори Денислав Ангелов. Младият нападател получи задължаващ извеждащ пас от Курьор, но не запази достатъчно хладнокръвие сам срещу Юсуф и прати кълбото покрай лявата му греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 487052

41′

КУРЬОР!! Уникален малшанс попречи на "моряците" да удвоят своята преднина в 41-ата минута. Исмаил Иса отново бе на фланга, където този път реши хитро да комбинира с нахлуващия в полето на Арда - Курьор. Националът на Мартиника отправи силен изстрел, който летеше към незащитения ъгъл на Юсуф. Пред кълбото обаче застана капитанът Пламен Крумов, който с тялото си изчисти в корнер.

39′

Младият халф на Черно море - Георгиев сам създаде проблеми за своя тим, след като наивно сгреши при изнасянето на топката. Това позволи на Руменов отново да шутира от средна дистанция, но Митрович бе позициониран добре и спаси с вещина.

Снимка 487051

36′

Картон и за ядосания капитан на Арда - Пламен Крумов.

34′

Двубоят леко се поизнерви. Играч на Арда получава жълт картон. Това е Румен Руменов.

24′

Инкасираното попадение сериозно обърка селекцията на Ники Киров. "Сините" започнаха да бъдат по-припряни в своите действия. Това ги принуди и да отправят няколко непреценени удара, които не затрудниха по никакъв начин "зелено-белите". Техни автори бяха Коконов, Мартинов и Костадинов.

Снимка 487050

18′

ПОПАДЕНИЕ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! СТРАХОТЕН ГОЛ НА ИСА!! 1:0!!! Домакините заслужено поведоха в резултата след 18 минути футбол. Изключително активният Денислав Ангелов отправи чудесен пас за Исмаил Иса. Българският национал навлезе в полето на Арда, след което елиминира Милен Стоев със серия от финтове. Последва перфектен изстрел на бившия нападател на Левски към далечния ъгъл на Юсуф, който само изгледа как кълбото се оплита в неговата мрежа.

13′

Полузащитата на "сините" продължи да печели територия и в 13-ата Румен Руменов отправи много тежък изстрел, който се наложи да бъде отразен акробатично от Миодраг Митрович.

12′

Арда се възползва от подценена ситуация в редиците на съперника, при която Мартин Костадинов се озова на чиста позиция и центрира около дузпата. Ради Василев, а след това и Коконов, обаче така и не съумяха да отправят може би голов изстрел в 12-ата минута.

3′

Въпреки експерименталния си състав, отборът на Черно море беше селекцията, започнала далеч по-агресивно срещата на "Тича". Доста активни в действията си бяха Матс Курьор и Денислав Ангелов, които още от началото доказаха, че "моряците" със сигурност са амбицирани да спечелят този четвъртфинален плейоф.

1′

46. Радослав Златев

Отборите на Черно море и Арда се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от баражите за Лига Европа. За жалост, тази среща придоби популярност заради разразилата се епидемия от коронавирус в лагера на "моряците".

Делегат на БФС носи вината за срещата-огнище на коронавирус

Стоян Велчев си затворил очите

Вчера стана ясно, че на "Тича" има 16 положителни проби за COVID-19. Варненци обаче ще проявят страхотно мъжество и въпреки проблемите, ще се борят за място напред с наличния потенциал. При недостиг, селекцията ще бъде запълвана от юноши.

Те няма да бъдат водени и от старши-треньора Илиан Илиев, който също е дал положителен тест за коронавирус. Вместо него като наставник ще бъде вписан треньорът на юношите до 19 години Мартин Христов.

Лошо! 16 положителни проби за коронавирус в Черно море!

Двубоят с Арда все пак ще се състои

Арда допусна грешка в последния кръг от група "Б", след като не успя да победи Ботев (Враца). По този начин "сините" стигнаха и до тежката визита на "Тича". В Арда няма проблеми с контузени и наказани. Старши-треньорът Николай Киров ще разчита на трима нападатели в лицето на Спас Делев, Радослав Василев и Светослав Ковачев.

Петър Пешев пред ТОПСПОРТ: Мач с Черно море ще има! Увериха ни, че са взети всички мерки

"Футболистите сами решиха да пътуват до Варна"

В Кърджали подкрепиха Илиан Илиев, който първи се оплака от ранния час на мача. Срещата ще започне в 18:00 часа и двата отбора недоумяват защо, при положение, че стадион "Тича" разполага с осветление.

Както президентът на Арда - Петър Пешев обяви пред ТОПСПОРТ, футболистите в клуба не се страхуват от заразата в Черно море и сами са решили да изиграят двубоя във Варна, в който вече може да кажем, че са в ролята на фаворит.

Николай Киров: Черно море е отборът с най-голям потенциал във втората осмица

"За нас е важно да се подготвим добре за тази среща"

Главен съдия на срещата е Радослав Гидженов, с помощници Георги Стамболджиев и Румен Иванов. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Сталев.