Отборът на ЦСКА-София се провали днес в 12-ия си опит да счупи прокобата при гостуванията си в Първа професионална лига.

"Армейците" не успяха да победят пловдивския Ботев на базата в Коматево, а двубоят завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

За равенството могат да съжаляват и двата отбора, като единайсеторките пропиляха по едно-две чисти положения.

Освен всичко останало, мачът завърши с 20 футболисти на терена, като и двата тима финишираха в намален състав.

За домакините червен картон получи Стенио, а преди това Давид Симао бе оставил "армейците" на стадиона с човек по-малко.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията:

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София

"Армейците" излизат единствено за победа

Снимка 255854

ЦСКА-София няма победа навън от 12 мача поред, а над Ботев в Пловдив не познава вкуса на успеха от 2012 г. насам, когато "канарчетата" се завърнаха в елита.

Треньорът на столичани Едуард Йорданеску направи само една промяна в титулярите спрямо стартовите 11 от гръмката победа с 4:0 над Берое на "Българска армия".

Изтърпелият наказанието си Рафа Перес замени Александър Дюлгеров в центъра на отбраната.

В Ботев едва напоследък започнаха да загатват за офанзивната си мощ. В последните си три мача пловдивчани бяха отбелязали 12 гола - 4:0 над Локо (ГО), 6:3 над Пирин (ГД) за купата и 2:1 над Дунав (Рс).

Днес обаче нямаха късмет пред вратата на Китанов.

Снимка 255852

Проблемът на Ботев и тази вечер беше защитата, допуснала 12 попадения от началото на сезона. Грешки в "жълто-черната" отбрана не липсваха.

Очакванията за резултатен мач не се оправдаха, като чистите положения пред двете врати отстъпиха пред многобройните нарушения по цялата дължина на терена.

Реферът Драганов опита да установи контрол над сблъсъка и да не наказва официално всяка груба изява, но това не се получи, тъй като фауловете просто бяха прекалено много.

Картоните започнаха да валят в средата на първото полувреме и не спряха да се множат до последния съдийски сигнал.

В продължението на първата част Неделев провокира Давид Симао, който бе изгонен за удар без топка.

През второто полувреме пък, поради същата причина, терена напусна и Стенио. Той вече имаше жълт картон, но му бе показан директен червен, след като си позволи да настъпи състезател на "червените".

Нервите преобладаваха до последния момент от срещата, но гол в нея така и не падна.