Локомотив (Пловдив) не успя да се добере до победата при гостуването си на Ботев (Враца), в мача между двата тима от 7-ия кръг на Първа лига.

Срещата на стадион "Огоста" в Монтана завърши така, както и започна - без в нея да бъдат реализирани попадения.

Локомотив е седми в класирането с 10 точки. Ботев пък е 11-и със 7 точки и е готов на още добри представяния в Първа лига.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в Монтана:

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 0:0

Победата е от голямо значение и за двата тима

Първото полувреме на срещата предложи множество тежки сблъсъци по цялата дължина на терена, напрегнати моменти и ситуации за отбелязване на попадение, но не и откриващ гол.

В началото на мача лек превес имаха домакините, но малко по малко съперникът изравни играта и на свой ред настъпи газта.

Акциите на Локомотив се развиваха основно по крилата, като акцент бе поставен върху лявото такова. Там Буна се стараеше да захранва футболистите на гостите с центрирания, но в нито един от случаите пасовете му не сработиха.

Снимка 376194

Особено осезаем бе пропускът на Бирсент Карагарен в средата на първото полувреме. Отново след центриране на Буна, футболистът на "смърфовете" стреля с глава, но ударът му се оказа неточен, за жалост на треньора на тима Бруно Акрапович, който не спря да се вълнува около страничната линия.

За Ботев в центъра на вниманието бе Атанасов, чийто изстрели от статични положения обаче се оказаха неуспешни във всички негови три опита да порази целта.

Така до почивката голове не бяха реализирани.

Втората част бе далеч по-скучна от откриващата, като положения в нея почти нямаше, а няколкото извършени принудителни промени лишиха срещата от наличието на някои от креативните състезатели в двата тима на терена.

За надмощие по-скоро не можеше да става дума, като сред най-интересните за отбелязване подробности бе преминалият, сякаш вече по традиция, по време на мача влак, чийто машинист поздрави двата тима и феновете по трибуните.

Победител в мача не беше излъчен, като двата състава поделиха по една точка.

Снимка 376192

При 25-те си гостувания до този момент на Ботев в елита, Локо има едва една победа. След вече 7 кръга пък Петър Атанасов си остава единственият футболист на Ботев, успял да се разпише след завръщането на врачани в елита - 2 пъти в домакинства и 3 пъти при гостувания.

Централният нападател Валери Домовчийски продължава да няма гол през календарната година - вече 19 поредни шампионатни срещи през 2018 година (13 с Верея през миналия сезон и 6 с Ботев Враца сега). За последно бе точен за 1:1 срещу Витоша на 10 декември 2017 година.