Отборите на Ботев (Враца) и Етър не успяха да излъчат победител в тазвечершната среща от 31-ия кръг в Първа лига. Те завършиха при равен резултат 1:1, който обаче гарантира първото място на "виолетовите" в Група "А" на Втората осмица. Георги Вълчев се разписа за врачани в 77-ата минута, докато точката за великотърновци бе спечелена от Милчо Ангелов дълбоко в добавеното време.

Ботев (Враца) - Етър, 1:1 (Развой на срещата по минути)

"Виолетовите" спечелиха първото място в Група "А" на Втората осмица

Преди началото на двубоя, Сашо Ангелов получи специален плакет, тъй като днес записа своя мач №150 като треньор в Първа лига. Първото полувреме не предложи кой знае колко атаки пред двете врати, като дори в самия му край, наставникът на "виолетовите" Красимир Балъков трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Иван Петков получи контузия. Той бе заменен от Аласана Мане. С течение на времето, стана ясно, че ветеранът е със скъсан ахилес.

В четвъртата минута, Даниел Младенов бързо напредна към наказателното поле, защитата на врачани не успя да реагира навреме и той остана сам срещу Красимир Костов. Вратарят обаче внимаваше и изби топката с тялото си. Малко след това, Даниел Генов подаде по перфектен начин към Петър Атанасов, който беше забравен от отбраната на "виолетовите". Нападателят не шутира по най-добрия начин, тъй като не си пое добре топката, но все пак затрудни Христо Иванов, който се намеси и предотврати опасността пред вратата си.

В 29-ата минута, Емил Стоев реши да си пробва късмета с удар от движение, но топката така и не срещна очертанията на вратата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

В самото начало на второто полувреме, груба грешка на Венцислав Керчев позволи на Даниел Младенов да стреля към вратата, но топката профуча покрай лявата греда. Десет минути по-късно, страничният рефер отсъди спорна засада на Фло Боджадж, който беше изведен на обещаваща позиция с хубав пас. В 64-ата минута, след центриране от корнер, Емил Стоев засече топката в наказателното поле и директно шутира, но кълбото премина на сантиметри от целта му.

В 77-ата минута, врачани откриха резултата. Отбраната на великотърновци не се справи по най-добрия начин при изчистването на топка след центриране и тя попадна право в Георги Вълчев, който с красива задна ножица не остави никакви шансове на Христо Иванов отблизо - 1:0.

Дълбоко в добавеното време, гостите успяха да изравнят. Крум Стоянов центрира към наказателното поле, където Милчо Ангелов беше оставен абсолютно непокрит около точката за дузпа и директно мушна топката в мрежата за 1:1, с което беше оформен и крайният резултат.

След това равенство, Етър си гарантира първото място в Група "А" с актив от 48 точки, докато Ботев (Враца) остава втори с 42 кръг преди края на сезона.