90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 998
90+4′

Край на мача. Доминик Янков стреля в противников играч. Тактически успех за Людмил Киров. Голяма загуба за футбола.

90+3′

Вълчев стреля над врата отблизо почти сам.

90+2′

Голямо недоволство от публиката за шпагат на Домовчийски, който беше свирен като фаул.

90+1′

Ивайло Лазаров се размина с топката пред малкото поле след подаване на Стефан Христов отляво. Положение за Дунав.

90′

Три минути добавено време.

89′

Ковачев поне за десети път изби центрирана от корнер топка до близката греда.

89′

Шут на Янков беше блокиран в корнер.

88′

Кавалканте сменя Щерев, колкото да минат няколко секунди още.

85′

Доминик Янков задържа Ивайло ЛАзаров и получи картон.

84′

Две загадки до края. Ще вкара ли Ботев гол? Ще мине ли Дунав центъра?

80′

Пропуск на Домовчйски, който стреля от два метра с глава над вратата. Макенджиев не реагира. Доминик Янков центрира отляво.

78′

Домовчийски получи картон за оспорване на съдийско решение.

77′

Атанасов стреля от фаул право в ръцет на Макенджиев, който не помръдна.

72′

Янков стреля опасно до дясната греда на Макенджиев.

70′

Мартин Ковачев спъна Доминик Янков.

69′

Вълчев стреля опасно след комбинация. Макенджиев изби над гредата. Генов подаде на Вълчев. Хубав финт на Янков преди това.

68′

Мартин Костадинов сменя Росен Колев.

63′

Самир Аясс заменя Исаевски. Мач №100 за Аясс в българския футбол.

62′

Даниел Гаджев получи картон за фаул срещу Лазаров.

60′

Свилен Щерев лежи на терена. Играта не е спряна и Щерев се изправи.

59′

Петър Атанасов смени Рибейро.

57′

Стефан Христов притесни вратаря Костов , който успя да изчисти.

54′

Топката беше изчистена пред връхлитащия Даниел Генов. Напрежението пред вратата на Дунав нараства.

53′

Група за Народни песни и танци в професионални носии наблюдава срещата от трибуните.

51′

Греда за Ботев. Доминик Янков стреля силно, но Макенджиев успя да докосне топката и тя се отклони от горната греда. Защитник на Дунав не можа да изчисти и предостави топката на Янков, който беше пробвал двойно подаване.

47′

Вече няма слънце над терена. Температурите паднаха в сравнение с тези преди няколко дни.

46′

Керчев смени контузилия се Апостол Попов.

46′

Доминик Янков замени Гристо Златински. Две смени за Ботев.

45′

Нищо чудно второто полувреме да е различно.

45+1′

Такива първи полувремена може да не се играят и да се минава директно към второто. Така само някой може да се контузи. Все пак имаше един жълт картон в 44-ата минута.

45′

Една минута добавено време.

44′

Ивайло Лазаров получи първия картон в мача за грубо влизане в Лясков.

41′

Даниел Генов центрира лошо в аут отдясно. Илюстрация на играта. Божинов отпи вода. Видимо му се спи на бившата звезда.

36′

Свилен  Щерев пострада при сблъсък с Илия Миланов. Футболистът на Дунав се изправи и продължава.

32′

През повечето време 21 футболисти са в половината на Дунав.

32′

Сега Апостол Попов е седнал на терена и се държи за дясното бедро.

29′

Рибейро лежи на терена след сблъсък с Инком. Нужна е медицинска помощ.

26′

Рибейро стреля с глава от малкото поле. Мартин Ковачев извади топката до лявата греда. Първа опасност в мача.

24′

Апостол Попов направи извеждащо подаване към Даниел Генов, който не можа да отиграе добре топката.

22′

Шут на Генов под ъгъл отдясно. Топката беше отклонена в четвърти корнер от началото на мача.

20′

Играчите е въможно да пазят силите си за второто полувреме. И двата отбора имат важни срещи през седмицата за Купата.

18′

Свилен Щерев подаде на Стефан Христов, който остана сам под ъгъл отдясно. Костов самоотвержено изби в корнер. Христов след него стреля за втори път в Костов.

16′

Слаб удар с глава на Христов след фаул в ръцете на Костов.

15′

Ботев спечели трети корнер след няколко грешки на играчи в десния ъгъл спрямо нападението. Домовчийски стреля от границата на наказателното поле в аут.

13′

Играта дава възможност на режисьорът да търси интересни обекти по трибуните.

9′

Воле на Домовчийски от трудна позиция отляво. Топката стана почти успоредна на вратата на Дунав.

8′

Инком повали Рибейро, но е рано за картони.

5′

Домакините играят повече с топката. Гостите са добре групирани отзад.

1′

Валери Божинов не е на терена. Той има контузия и си цъка съсредоточено на телефона.

23.Симеон Мечев

Ботев (Враца) приема Дунав (Русе) в интригуващ от кръг №10 на българския шампионат. Срещата на стадион "Христо Ботев" от 17:30 часа е между 11-ия и 10-ия в класирането преди срещата. Русенци имат една точка в повече - девет.

Врачани играят добре, но загубиха точки точно, когато се представяха на ниво. Те загубиха от ЦСКА като гости само с 0:1, което показва, че защитата им е на ниво.

Очакваше се Валери Божинов да е титуляр. Той щеше да действа зад нападателя Валери Домовчийски. По двете крила ще атакуват Петър Атанасов и Даниел Генов.

Бъдещето на Дунав е неясно. Преди седмица президентът на клуба доктор Симеон Симеонов обяви, че ще плати последните заплати и ще се оттегли.

Наставникът на "драконите" Людмил Киров от своя страна в спокоен и концентриран върху днешния двубой. Той ще разчита на Стефан Христов в предни позиции, а Кавалканте и Ивайло Лазаров ще му помагат.