Исмаил Иса влиза на мястото на Попадийн.

Удар от далечна дистанция на Коконов минава покрай вратата.

Михайлов влиза на мястото на Атанасов.

65′

Балджийски влиза на мястото на Васев.

63′

Краси Костов изпусна топката след едно центриране в наказателното поле, кълбото стигна до Коконов, чийто удар бе спасен от вратаря.

56′

Отлично спасяване на Костов! Вратарят на Ботев изби удар с глава на Ахмедов след центриране от корнер.

54′

Жълт картон за Гаджев.

53′

Патев влиза на мястото на Петров.

52′

Костов лови удар от далечна дистанция на Станоев.

49′

ГООООООООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Домовчийски се разписа. Преслав Петров допусна грешка, която позволи на нападателя да излезе очи в очи с Антонов и с удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

39′

Жълт картон за Андреас Васев.

38′

Нова добра атака на Ботев отдясно. Ненов центрира в наказателното поле, но ударът на Домовчийски с глава мина покрай вратата.

35′

Отлична възможност за Ботев! Юлиан Ненов получи топката отдясно на наказателното поле и стреля силно, но Антонов демонстрира добър рефлекс и спаси.

33′

Жълт картон за Мартин Ковачев.

27′

Светослав Ковачев получи топката отляво, финтира играч на домакините и от малък ъгъл опита удар, който Костов улови.

22′

Жълт картон за Божидар Васев за симулация в наказателното поле. Първоначално главният рефер Стефан Апостолов посочи бялата точка, но след това отмени решението си и предупреди официално играча на Дунав.

16′

Светослав Ковачев се получи топката отдясно, освободи се от противников състезател, но ударът му премина покрай вратата.

15′

Удар от далечна дистанция на Станоев, който не затрудни Костов.

10′

Домакините са по-дейният от двата отбора в началните минути, но към момента липсват реални голови ситуации.

2′

Антонов улови удар на Йордан Апостолов.

1′

17. Георгиев 4. Патев

Ботев (Враца) приема Дунав (Русе) в първия мач от неделната програма на 15-ия кръг в родното първенство. Двубоят на стадион "Христо Ботев" започва в 12:15 часа.

Срещата е много специална за домакините, които ще изиграят първи мач през този сезон на своя стадион. Доскоро съоръжението не отговаряше на изискванията за лицензиране и тимът играеше домакинствата си в Монтана.

Предпазват футболистите на Ботев от прекомерната еуфория във Враца

Момчетата на Сашо Ангелов отидоха на лагер във Вършец

Враца се стяга за празник, а по трибуните се очакват над 4000 зрители. В миналия кръг врачани победиха Черно море и сега са амбицирани да продължат добрата си серия. Наставникът на тима Сашо Ангелов е притеснен еуфорията да не повлияе на концентрацията срещу равностоен съперник като Дунав. Той няма проблеми с наказани и контузени и ще пусне на терена най-доброто с което разполага.

Треньорът на Дунав Людмил Киров не може да разчита на контузения Даниел Пехливанов. В последния момент ще се решава за Борислав Балджийски, Божидар Васев и Александър Александров.

Людмил Киров обяви избраниците си за визитата на Ботев (Вр)