Отборът на Ботев (Пд) се изкачи на трета позиция в класирането в „А" група, след като в последна среща от деветия кръг победи като гост ексшампиона Литекс с 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира бразилецът Вандер Вийера, който бе точен в последната минута на първата част. Виейра завърши точно чудесна атака на „канарчетата", преминала през Иван Цветков и Тодор Неделев.

След почивката домакините от Литекс упражниха сериозен натиск и на няколко пъти бяха близо до изравнителен гол. С решителния момент обаче с пропуски се отличиха Миланов, Бодуров, Ваюши и резервата Бодуров.

В добавеното време на срещата домакините можеха да вкарат гол чрез вратаря си Илко Пиргов, който като на шега изстреля силно топката по посока вратата на Ботев, стражът на съперника допусна груба грешка и позволи на коженото кълбо да тупне пред него и да го прехвърли. В крайна сметка обаче топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Неприятната новина за гостите е контузия, която получи Виейра пре второто полувреме.

В следващия кръг пловдивчани приемат у дома ЦСКА, като не е ясно дали бразилският нападател ще се възстанови навреме за мача.

ЛИТЕКС - БОТЕВ 0:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)