Отборите на Ботев и Локомотив премериха сили в голямото дерби на Пловдив. Желанието и на двата именити клуба бе да намерят верния път към победата, като в крайна сметка тя бе постигната от "смърфовете".

Гостите в "Коматево" се наложиха с минималното 1:0, с попадение на "златната си резерва" Димитър Илиев.

Статистиката между двата тима в елита бе изравнена преди днешния мач. В 106 срещи всеки от съперниците бе записал по 38 победи, а 30 мача бяха завършили наравно. Сега обаче този ред бе променен и "смърфовете" излизат с едни гърди напред. Общата голова разлика също е в полза на Локо - 129:127.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пд) - Локомотив (Пд) 0:1, гол на Димитър Илиев!

Сблъсък номер 107 между двата отбора

През първото полувреме двата отбора опитаха да наложат превъзходството си, като първо това сториха състезателите на Локомотив. Този отрязък от мача обаче трая доста кратко, като след него доминацията бе изцяло в полза на домакините.

Груби нарушения на "смърфовете" неколкократно накъсваха играта и спираха устрема на състезателите в жълто-черни екипи.

Снимка 373864

Официалните предупреждения се редуваха едно след друго, като Георги Кабаков дори спести няколко, виждайки какъв е зарядът на двубоя.

Футболистите на Ботев (Пд) опитаха да изострят играта с прострелни центрирания от ъглови удари и фаулове, но в последния момент, току преди да нанесе решителен изстрел, Кампос обикновено бе затварян бързо от снажните бранители в черно и бяло.

Снимка 373867

Очаквано всяка топката в средата на терена преминаваше през Тодор Неделев, който бързо я препращаше в предни позиции.

Малко преди почивката Минев получи травма, бе на път да излезе от игра, но стисна зъби и остана на терена.

В самия край на полувремето пък деветката на Локо - Бирсент Карагарен, който вече имаше жълт картон, извърши нарушение срещу нахлуващ на скорост футболист. Реферът Кабаков обаче не му показа второ официално предупреждение.

Втората част изобилстваше от нарушения и официални предупреждения, като бе цяло чудо, че не се стигна до изгонване на някой от състезателите.

Двама от лидерите на Ботев (Пд) - Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев пострадаха, но в крайна сметка продължиха участието си в мача.

Първо Балтанов скочи за висока топка и при падането посрещна земята с лицето си, като от носа му потече кръв.

Снимка 373865

След това Неделев бе съборен от състезател на съперника и остана дълго да лежи на терена, но след като получи помощ от медицинския екип на отбора продължи игра.

Единственото попадение в срещата бе отбелязано от Димитър Илиев. Той се разписа в 78-ата минута, като само няколко минути по-рано се появи на терена.

Ботев (Пд) положи всички възможни усилия, Николай Киров направи необходимите смени, но до промяна в резултата така и не се стигна.

Така Локомотив се поздрави с победа в дерби номер 107 на Пловдив и продължава с доброто си представяне в началото на текущия сезон.