Различни голмайстори в мача за "канарчетата"

86′

ГООООООООООООООЛ!!!

4:0!

Попадение на Добрев!

Самостоятелен негов пробив през целия терен и в крайна сметка топката е в мрежата на Верея за четвърти път в срещата.

84′

Апостолов сменя Балтанов.

81′

ГООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Шопов най-после записва името си сред голмайсторите!

Добро двойно подаване между него и Балтанов, след което Шопов праща топката в мрежата.

78′

Христов сменя Рюстемов в тима на гостите.

75′

Иван Василев сменя Феребори Доре.

Юноша на Ботев (Пд) е Василев.

68′

Главният съдия предупреждава капитана Ботев (Пд) Тодор Неделев за опасни действия на Крис Добрев.

Младокът реагира импулсивно при една от акциите на "канарчетата".

63′

Добрев сменя Зехиров.

60′

Зехиров е изведен срещу Ганев.

Достига първи до топката футболистът на домакините.

Изстрелът му обаче е отразен от стража на Верея.

59′

Засада на Феребори Доре.

Очевидна дори в реално време ситуация.

54′

Продължително разиграване на футболистите на Ботев (Пд) в половината на Верея.

Доре стига до възможност за изстрел.

Неуспешен е обаче опитът му.

50′

Два поредни неуспешни опита на Джонатан да центрира топката в наказателното поле на Верея.

Ботев (Пд) стартира и това полувреме с атаки в съперниковата част от игрището.

Едва ли нещо ще се промени драстично в подхода на двете единайсеторки до края на мача.

46′

Ризванович е заменен от Станчев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме оправда напълно очакванията, като гостите се прибраха плътно в половината си и очакваха атаките на своя опонент.

За разлика от предишните два мача на тима обаче днес тази им тактика никак не бе успешна.

След 20 минути игра резултатът беше открит. Гола за домакините отбеляза Феребори Доре, който получи чудесно центриране в наказателното поле на съперника и от близка дистанция, с глава, даде заслужена преднина на състава си.

Последваха три поредни опита на Тодор Неделев да удвои предимството за отбора си, но подходът му с удари от далечна дистанция не сполучи.

Лидерът на Ботев (Пд) опита по-директен подход, с пробиви през центъра на защитата на Верея. Това бе и правилната стратегия, в случая.

Именно Неделев бе точен за 2:0 четири минути преди почивката. Той получи чудесен извеждащ пас в половината на опонента и с майсторско изпълнение преодоля Ганев, на практика лишавайки срещата и от малкото останала интрига в нея.

Реферът не даде нито секунда продължение на първата част, което бе показателно за случилото се на терена.

45′

Почивка.

Без нито секунда добавено време за първата част.

41′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Неделев.

Изведен бе той по чудесен начин сам срещу Ганев и го преодоля със самочувствие, удвоявайки преднината на отбора си.

38′

Нови два опита на Неделев да порази целта с изстрели от далечна дистанция.

Няма успех при тези си отигравания лидерът на Ботев (Пд).

Той е единственият футболист на "канарчетата", който опитва да елиминира сгъстената защита на Верея по този начин.

31′

Неделев получава топката на точката за изпълнение на дузпа.

Забави се, финтира бранител, но не успява да отправи изстрел.

След това се реваншира с удар от далечна дистанция.

Кълбото преминава покрай вратата на Ганев.

28′

Балтанов се сблъсква с Доре в средата на терена.

Остава да лежи на терена опитният състезател на домакините.

Впоследствие той все пак се изправя на краката си.

25′

Многоходова акция за домакините.

На върха й за пореден път се оказва Шопов.

Поредно неточно негово отиграване обаче.

23′

Не личи да има сериозно желание в редиците на Верея да организира атаки в половината на съперника.

Футболистите на състава дори не организират контраатаки, когато такива са възможни.

Интересно каква е въобще идеята на тима в срещата...

20′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Феребори Доре!

Центриране в наказателното поле намери футболиста на Ботев (Пловдив), който с глава вкара топката в мрежата за 1:0.

12′

Шопов пада в наказателното поле.

Реферът го предупреждава, но не официално, че при подобна ситуация ще трябва да го санкционира за симулативна игра.

Футболистът на Ботев (Пд) не претендира, че действително е бил фаулиран.

9′

Слаб изстрел на Шопов!

Длъжен беше той да вложи повече старание в тази ситуация.

Получи топката в наказателното поле на Верея и необезпокояван стреля.

Топката обаче преминава далеч над вратата.

6′

Гостуващият тим имаше известни затруднения с окомплектоването на групата си за мача.

В крайна сметка старозагорци се справиха и двубоят започна по план.

Във Верея се надяват на... отлагане на мача с Ботев (Пловдив), едва събраха 14 играчи

"Дано натрупа повече сняг, това е нашият шанс", заяви шеф в старозагорския клуб

5′

Само един футболист на гостите в полето на Ботев (Пд).

По-скоро е видимо какво ще наблюдават зрителите до края на срещата.

1′

29 Запро Динев

Ботев (Пловдив) е домакин на Верея от 23-ия кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" започнаха пролетния дял с 4 точки от мачовете със Славия и Лудогорец, а днес ще се имат възможност да скъсят изоставането си от Левски само на 3 точки.

Верея се оказа не толкова слаб отбор, колкото всички очакваха, и допусна само един гол в първите си два двубоя след подновяването на първенството, но играе само в защита и почти не поглежда към противниковата врата.

Бразилецът Елиаш клати лиценза на Верея

Бившият играч и треньор има да получава над 30 000 евро

Освен Вутов, мача в Коматево ще пропусне и Кристиан Димитров, който натрупа картони.

Треньорът на "жълто-черните" Николай Киров беше категоричен, че подценяване няма да има.

Снимка 406980

За Верея аут поради наказание е гръцкият защитник Теофилос Курупис. Треньорът Олександър Севидов ще иска да види от отбора си малко повече в офанзивен план, но без достатъчно качествени изпълнители и време за обиграване е трудно да се очаква, че заралии ще могат да измъкнат нещо в Коматево.

По-рано през сезона Ботев спечели гостуването си на Верея с 2:1, а головете отбелязаха Неделев и Балтанов.