Ботев (Пловдив) победи Берое в един от най-интересните сблъсъци от 19-ия кръг на първенството.

Снимка 456398

Битката за Тракия приключи при резултат 3:1 в полза на домакините.

Точни в полза на победителите бяха Неделев, Тонев и Шопов. За гостите се разписа Цветков.

Снимка 456399

"Канарчетата" стабилизираха представянето си след назначаването на Ферарио Спасов, а през седмицата се класираха за четвъртфиналите за Купата на България след победа над Славия.

Снимка 455759

В същото време старозагорци отстъпиха с 3:4 на ЦСКА 1948 и приключиха участието си в турнира. Днес те инкасираха ново поражение в пасива си.

В първенството съперниците са извън Топ 6, като се изравниха на осмото място с по 25 точки на сметката си.

Снимка 455313

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Берое 3:1, гол на Шопов, червен картон за Еуженио!

Битката за Тракия започва в 14:15 часа

Първото полувреме стартира динамично, като и двата отбора побързаха първи да застрашат вратата на съперника.

В 9-ата минута резултатът беше открит. Автор на първото попадение стана Тодор Неделев. Лидерът на пловдивчани се възползва от грешка на младия Гошев, заменил Перниш в последния момент. Националът получи подаване от самия страж, който опита да намери свой съотборник, но вместо това асистира на Неделев.

С едно докосване желаният от тимове зад граница футболист даде предимство на отбора си.

Чрез Бригидо и Еуженио гостуващият състав понечи бързо да се върне в срещата. Изстрелите на двамата обаче не намираха очертанията на вратата на съперника.

Все пак Еуженио стреля точно в средата на полувремето, но Георгиев хвана топката в ръцете си, въпреки че тя отскочи в последния момент.

Последва продължителна акция за гостите, при която Бригидо влезе в полето на опонента и върна към Конте, който обаче се забави и кълбото бе избито от краката му. Бе отсъдена и игра с ръка на атакуващия футболист на старозагорци в нападение.

Снимка 456402

Филипов центрира добре към Балтанов на два пъти, като в първия случай опитният състезател на домакините бе близо до отбелязване на втори гол за тима си, но ударът му премина на сантиметри от целта.

Минута преди изтичането на първата част центриране от корнер доведе до разбъркване в пеналта на Георгиев.

Бранител игра добре и изби, но топката попадна в Цветков, който с прецизен и силен удар изравни резултата в много важен момент от срещата.

През второто полувреме гостите получиха нови две попадения във вратата си, което реши всичко в мача малко след изтичането на час игра.

В 54-ата минута Тонев взе топката на скорост в наказателното поле и от близка дистанция бе точен за 2:1.

Акциите на домакините не спряха, а дори напротив - те вдигнаха допълнително оборотите.

За съжаление бе доказано за пореден път, че когато лидерът на тима Тодор Неделев има ден, всичко за състава е наред. За самата среща това бе чудесна новина, но ситуацията ще стане непредвидима, ако лидерът на отбора все пак се раздели с клуба заради солидно предложение от чужбина.

Клубове от Италия и Германия готвят оферти Тодор Неделев, Ботев (Пловдив) иска 4 млн. евро

Торино, Кьолн и Вердер имат интерес към халфа

Предимството на Ботев (Пд) бе увеличено след 62 минути игра.

Тогава нов пробив на Неделев в наказателното поле завърши с негов изстрел в гредата и добавка на Шопов в мрежата. Младокът се разписа от няколко метра, като за него допълнително улеснение представляваше фактът, че вратарят на старозагорци вече бе насочил вниманието си в различна посока.

Самият Гошев на два пъти се реваншира за грешката си при първия гол, като извади наглед невъзможни за спасяване ситуации, при удари на Балтанов и Неделев.

В крайна сметка нова промяна в резултата нямаше и победата за домакините бе факт.

Снимка 456401

В самия край на мача Еуженио видя два бързи жълти картона и се оказа принуден да напусне терена.

Снимка 456396

Заради произволно действие на Бригидо пък се стигна до сблъсъци между футболистите на двата състава и нови официални предупреждения.

Със спечелените три точки пловдивчани се изравниха в класирането с днешния си съперник на 8-ата позиция. И двата състава разполагат с по 25 пункта срещу името си в таблицата.