Славия победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост

Нов шанс за Ботев! Виана получи топката в наказателното поле, но стреля неточно.

86′

Неделев пробва удар извън наказателното поле, с който Георгиев се справи.

83′

Нов шанс пред Ботев! Тодор Неделев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, където Виана стреля с глава, но над вратата.

82′

Жълт картон за Патев.

75′

Ради Кирилов получи хубав извеждащ пас отляво. Георгиев обаче излезе, скъси ъгъла и изби удара на офанзивния играч.

74′

Жълт картон за Георги Георгиев.

71′

Узунов влиза на мястото на Карабельов.

70′

Тежък удар на Тонев от далечна дистанция е блокиран от Виячки.

68′

Сигурна намеса от Георгиев след удар на Галин Иванов.

58′

Никола Илиев замени Шопов.

57′

Патев влиза на мястото на Стоев.

57′

Чунчуков е заменен от Кирилов.

53′

Пропуск на Ботев! Перван получи отличен пас от Неделев. Хърватинът финтира елегантно Гамаков, но от няколко метра прати топката над вратата.

51′

Филипов влиза на мястото на Джонатан.

47′

Еберт напредна и нанесе удар пред наказателното поле. Топката рикошира във Виячки, но Георгиев се справи.

46′

Еберт влиза на мястото на Терзиев.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

Неделев получи топката пред наказателното поле и опита силен удар, при който Георгиев първоначално не реагира добре, но след това улови кълбото.

44′

Втори жълт картон за Велковски.

41′

ШАНС ПРЕД БОТЕВ! Георгиев изби силен удар на Марин в корнер. След неговото изпълнение Кристиан Димитров стреля с глава, стражът на Славия не се намеси добре, кълбото срещна гредата, след което се разходи около голлинията, като не стана ясно дали я премина с целия си обем или не. Съдията Никола Попов даде сигнал играта да продължи, въпреки претенциите на "канарчетата". Повторенията също не показаха ясно дали има гол или не.

34′

Жълт картон за Галин Иванов.

26′

ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ!! Георгиев не успя да избие добре центриране в наказателното поле. Топката стигна до Славчо Шоколаров, който изпревари Перван и насочи топката в опразнената врата.

23′

Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар на удобна позиция пред наказателното поле. Зад топката застана Неделев, който стреля в стената.

22′

Жълт картон за Велковски.

13′

Спокойно начало на срещата.

1′

11. Кирилов

Отборите на Ботев (Пд) и Славия се изправят един срещу друг в ранния неделен мач от програмата на първенството. Тимовете не се намират в най-добрата си форма, като трите точки ще са от витално значение и за двете селекции.

В Ботев (Пд) убедени, че Ферарио Спасов е правилният човек за треньорския пост

В Ботев (Пд) убедени, че Спасов е правилният човек за треньорския пост

Отборът има само девет точки след десет кръга

Треньорът Желко Петрович, чийто стол сериозно се клати, и вече се спрягат имената на евентуални негови заместници, ще решава в последния момент за участието на национала Кристиан Димитров. Той има мускулна травма, която го извади от групата за мача за Купата. Извън сметките са също капитанът Лъчезар Балтанов и Александър Тонев.

В същото време в Славия ще се опитат да стигнат до първи успех като гост през този сезон в първенството. Те постигнаха победа като гост над Загорец за Купата през седмицата и това определено ще им вдъхне увереност. Треньорът Златомир Загорчич ще може да разчита на капитана Янис Карабельов.

Желко Петрович: Изненадам съм защо детекторът бе преди мача с ЦСКА, а не след него

"Вярвам на футболистите на 200%"

Главен съдия на мача ще бъде Никола Попов, с помощници Георги Тодоров и Димитър Стоилов. Делегат на БФС ще бъде Валентин Чакъров, а работата на реферите ще следи Петър Петров.

Андреа Христов от Славия пред ТОПСПОРТ: За момента не бих играл в друг български клуб, в бъдеще - може би

"За следващите квалификации се надявам да съм на линия"