Отборът на Ботев (Пловдив) записа категорична победа с 3:0 над Витоша (Бистрица) в последния мач от 19-ия кръг в Първа лига. Еднолично успехът бе донесен от Тодор Неделев, който реализира хеттрик още през първото полувреме.

Ботев (Пд) - Витоша, 3:0 (Развой на срещата по минути)

Тодор Неделев блесна с хеттрик

Малко преди началото на мача, Серкан Юсеин получи травма по време на загрявката и беше заменен от Васил Шопов. Това обаче се оказа единствената лоша новина за домакините, след като само до почивката те водеха с 3:0.

В петата минута, Васил Шопов центрира към наказателното поле, но Николай Георгиев успя да изпревари играчите на "канарчетата" и изчисти топката. Тя обаче попадна право в краката на Йордан Минев, който стреля крайно неточно и много над вратата. Малко след това, Джонатан Перейра получи хубав пас от свой съотборник и веднага прати топката към пеналта, където пред вратата добре позициониран бе Стивън Петков. Нападателят на "жълто-черните" обаче не успя да играе с глава и опасността премина. Последва и още една атака за домакините. Стивън Петков остана сам срещу вратаря след като получи много хубав пас от далечина на Кристиан Димитров. Той обаче не успя да нацели добре топката и тя излезе в аут.

Снимка 394524

В 24-ата минута, Тодор Неделев засече топката след центриране на Густаво Афонсо и с лекота от вътрешността на наказателното поле я изпрати по много красив начин в далечния ъгъл на Николай Георгиев, който просто нямаше какво да направи - 1:0.

Само седем минути по-късно, резултатът вече бе 2:0. Отново Тодор Неделев получи подаване на дъгата на пеналта и с много мощен шут изпрати топката в мрежата за втори път в този мач. Николай Георгиев нацели ъгъла, но не успя да избие кълбото.

В 36-ата минута, Антонио Вутов получи пас от Неделев, успя да изпревари вратаря на бистричани, но в последния момент Милчев се върна и изчисти топката преди бившия футболист на Левски да стреля. Малко след това, Димитър Пиргов получи директен червен картон, след като извърши нарушение срещу Наско Милев, който бе останал сам срещу Кайзер малко преди наказателното поле. Това обаче не бе всичко за първите 45 минути.

Снимка 394523

Малко преди последния съдийски сигнал, Тошко Неделев оформи своя хеттрик. Звездата на "канарчетата" се разписа за трети път в тази среща след повече от перфектно изпълнение на пряк свободен удар - 3:0.

Второто полувреме започна далеч по-добре за гостите от Бистрица, които най-накрая отправиха и първия си удар в срещата от началото ѝ. В 49-ата минута, Стивън Петков не успя да изчисти по най-добрия начин топката след изпълнение на корнер и тя попадна в Тодор Гочев, който веднага стреля към вратата. Даниел Кайзер обаче внимаваше и изби кълбото. Малко след това, Веселин Минев също сгреши при изчистване и "подаде" към Иван Вълчанов, който от много близко разстояние стреля, а Кайзер реагирано мигновено и изчисти. В 67-ата минута, Стефан Христов направи хубава солова акция, преминавайки през няколко играчи на пловдивчани, но в крайна сметка не успя да си поеме добре топката и тя излезе в аут.

Снимка 394522

Предвид резултата, вторите 45 минути не бяха най-силните за отбора на "жълто-черните" и техните атаки към Николай Георгиев почти липсваха. Въпреки това, "канарчетата" не позволиха на своя съперник да отбележи дори почетен гол и добавят трети пореден успех на сметката си в елита. Единственият им по-добър шанс за увеличаване на резултата дойде в 84-ата минута, когато Густаво Афонсо "достави" топката на главата на Филип Филипов, но той не успя да я насочи към вратата и тя излезе в аут.

След тази убедителна победа, Ботев (Пловдив) зае четвъртото място в Първа лига с актив от 35 точки, докато Витоша (Бистрица) е 11-ти с 19.