Ботев (Пловдив) победи Славия в мач от първия пролетен кръг на първенството. Срещата на базата в Коматево завърши при резултат 1:0.

Автор на победното попадение за домакините стана Антонио Вутов, разписал се в 10-ата минута на мача.

"Канарчетата" заемат 4-о място във временното класиране, като са на две точки пред Берое и на три зад Левски, преди мача на "сините" от текущия кръг. "Белите" са в долната половина на таблицата и имат минимални шансове за място в Топ 6.

Снимка 406969

За "жълто-черните" Атанас Зехиров бе с травма и не попадна в групата за мача. Славия излезе в доста променен състав. "Белите" са без две от водещите си фигури през есента - Галин Иванов и Андреа Христов. Тимът не успя да уреди документите на новото попълнение Даниел Муньос. Извън групата остана и вратарят Антонис Стергиакис, който е отказал трансфер в Севиля.

През есента двата тима не успяха да си отбележат гол на "Васил Левски". Днес обаче развитието на мача беше различно.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Славия 1:0, гол на Вутов!

Първи важен мач и за двата отбора след подновяването на шампионата

Първото полувреме стартира на високи обороти, като домакините побързаха да установят контрол над случващото се на терена.

Само в рамките на откриващите 5 минути те вече разполагаха с две възможности за откриване на резултата. Първо Неделев се оказа сам срещу Джерия, но не успя да го преодолее, а след това и Карачанаков можеше да се разпише, но изстрелът му не намери очертанията на целта.

В 10-ата минута страхотен пас на Неделев изведе Вутов в ситуация, която трудно можеше да бъде пропусната. Бившият футболист на Левски преодоля майсторски стража на столичани и даде заслужена преднина на своя тим.

Непосредствено след отбелязването на попадението домакините се отдръпнаха почти изцяло в задни позиции. Те изчакваха възможностите си на контраатака.

В защита "канарчетата" се справиха с всичко, което "белите" имаха да им предложат. Всичко това обаче нямаше да бъде от значение, ако не бяха няколкото последователни солидни намеси на Даниел Кайзер. Той спаси всичко, което можеше да се спаси през първото полувреме, включително изстрел на Кирилов от два метра разстояние.

Снимка 406966

До почивката софиянци усилено търсеха изравняване на резултата, но такова не бе допуснато от състезателите на пловдивския гранд.

Втората част, подобна на първата, стартира с няколко поредни атаки на пловдивчани. Този път те не постигнаха нищо с тях.

Нервите и тежките сблъсъци по цялата дължина на терена заличиха до голяма степен приятния футбол, който феновете наблюдаваха в откриващата част на сблъсъка.

На няколко пъти се налагаше арбитрите да разтървават състезатели на двата тима, като Чунчуков неминуемо бе в центъра на събитията при тези положения.

Той първо провокира Димитров, а след това нажежи обстановката и в половината на собствения си тим.

Снимка 406964

Шоколаров пък едва не стигна до бой с Балтанов, но главният съдия потуши напрежението, доказвайки авторитетното си присъствие на терена.

Във футболно отношение мачът пострада от всичко това през второто полувреме и нови голове не бяха реализирани.

В самия край на мача Емануеле Джерия бе изгонен от игра за фаул извън наказателното поле срещу Вутов. На негово място на терена се появи Георги Петков, а заради забавянето на играта реферът продължи мача с цели 6 минути.