Ботев (Пловдив) спря победата серия на Левски в първенството. В мач от 16-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 1:0 над "сините". Единственият гол в Коматево вкара Александър Тонев в началото на второто полувреме.

Столичният гранд изигра слаб мач, като трудно създаваше положения пред вратата на "канарчетата". Многото контузии в състава определено оказаха влияние, тъй като Петър Хубчев реално нямаше с кой да повлияе на изхода на срещата. Извън състава поради травми бяха Мазурек, Нашименто и Робърта.

След поражението Левски остава на трето място с 35 точки, докато Ботев е 10-и с 16 пункта.

Ботев (Пловдив) - Левски 1:0

Ботев (Пд) - Левски 1:0, Александър Тонев бележи

"Сините" гостуват на Ботев (Пловдив)

Домакините започнаха по-силно мача и още в 4-ата минута Миятович трябваше да прави решителна намеса. Тогава Филипов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Виана изпревари Рейш и нанесе удар, който черногорецът изби.

Пресата на "канарчетата" затрудняваше столичани, който стигнаха до добра възможност чак в 17-ата минута. Тогава Миланов центрира опасно в наказателното поле, където Райнов не успя да стреля с глава.

Снимка 452105

В 27-ата минута се чуха расистки скандирания по адрес на халфа на гостите Хали Тиам. Пет минути след това Рейш нанесе удар с глава, който мина над вратата.

В 40-ата минута Левски пропиля отлична възможност за попадение. Миланов намери Алар в наказателното поле, който овладя топката и пусна към Паулиньо. Бразилецът стреля от около десетина метра, но ударът му бе слаб и Георгиев улови.

Снимка 452101

Второто полувреме започна отлично за Ботев. Две минути след подновяването на играта Тодор Неделев напредна отдясно и центрира на далечната греда, където Александър Тонев изпревари играч в синьо и прати топката във вратата за 1:0.

В 55-ата минута пловдивчани бяха близо до второ попадение. Тогава Неделев изведе с отличен пас Станислав Шопов, който останал сам срещу Миятович стреля покрай вратата.

Снимка 452098

Постепенно възпитаниците на Петър Хубчев взеха инициативата. В 63-ата минута най-активният в техните редици Паулиньо стреля покрай вратата след пробив отляво. Минута по-късно отново южноамериканецът нанесе удар от границата на наказателното поле, който се удари в ръката на Виана и Георгиев без проблемо улови. "Сините" поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от Станислав Тодоров.

В 74-ата минута отново Паулиньо обстрелва вратата на Ботев, но прати топката в аут. Три минути по-късно и резервата Мартин Петков опита удар, който бе неточен.

Снимка 452097

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и така "сините" загубиха с 1:0 визитата си на Ботев.