Ботев (Пловдив) постигна трети пореден успеех, след като надделя над Етър с 2:0 в последен двубой от 17-тия кръг на българския шампионат. И двете попадения в мача бяха дело на капитана Лъчезар Балтанов.

Още в третата минута Александър Тонев се опита да затрудни стража на Етър Христо Иванов с удар от около 25 метра, но топката попадна право в ръцете на стража на търновци.

В 9-ата минута след хубава контраатака на пловдивчани Фернандо Виана успя да изведе Тодор Неделев на далечната греда. Неделев залъга двама защитници, но ударът му мина встрани от вратата.

В 15-та минута Лъчезар Балтанов стреля с глава мина, но топката прелетя над вратата на Иванов.

Четири минути по-късно Тодор Неделев напредна от средата на терена, преодоля защитник, но стреля право в ръцете на Христо Иванов.

В 29-та минута Световслав Ковачев стреля от около 25 метра, но Янко Георгиев внимаваше и улови.

Няколко минути по-късно Балтанов пусна от границата на Александър Тонев, но той стреля доста неточно.

Ботев (Пловдив) - Етър 2:0, спорен втори гол на Лъчезар Балтанов

Георги Димитров е главен съдия на срещата

В началото на втората част след изпълнение на корнер Христо Иванов изби, но топката се озова в Тодор Неделев, който успя да я изпрати отново в наказателното поле, където се получи разбъркване. Лъчезар Балтанов бе най-съобразителен и успя да се разпише.

В 58-та минута Артьом Артюнин успя да изпревари защитниците на първа греда и да стреля отблизо, но не уцели вратата.

В 75-та минута Антонио Вутов имаше златен шанс да покачи резултата на 2:0. След хубава многоходова комбинация на домакините Тодор Неделев намери Антонио Вутов, който обаче някак успя да пропусне от малък ъгъл.

В 77-ата минута Ботев удвои резултата след спорна ситуация. Тодор Неделев центрира от корнер, а Димитър Пиргов отклони топката с глава към Лъчезар Балтанов. Първоначално имаше съмнения дали топката е преминала голлинията, тъй като Христо Иванов се опита да избие. Страничният съдия бе вдигнал и флага за засада. Главният съдия на срещата Георги Димитров се консултира със страничния рефер и все пак признаха попадението на Балтанов.

След създалото се напрежение покрай гола на "канарчетата" старши треньорът на пловдивчани - Ферарио Спасов, получи червен картон.

В 86-та минута Етър имаше шанс за почетен гол, но Милчо Ангелов стреля доста над вратата.

Три минути по-късно Вутов се отчете с нов голям пропуск. След огромна грешка на Иван Иванов Вутов стигна до топката, но не успя да се разпише от 10-на метра, фронтално срещу вратата.

С успеха Ботев се изкачи до 9-а позиция в класирането, с актив от 19 точки, само на 5 зад място в топ 6. Етър, от своя страна, остана на 10-аа позиция с актив от 17 пункта.