Отборът на Ботев (Пловдив) записа категорична победа с 4:1 над Берое в Битката за Тракия от 17-ия кръг в Първа лига. Точни за успеха на "канарчетата" бяха Кристиан Димитров, Густаво Афонсо и Антонио Вутов, който се разписа два пъти. Единственото попадение за заралии пък бе дело на Мартин Камбуров.

Ботев (Пловдив) - Берое 4:1, Битката за Тракия е яростна и резултатна!

Гостите няма да могат да разчитат на крилото Вандерсон

Доста оспорвана първа част предложиха двата отбора. Още в деветата минута, резултатът можеше да бъде открит, когато Густаво Афонсо реши да комбинира с Перейра, който се справи успешно със съпротивата на Леони, след което опита да отправи точен изстрел с по-слабия си ляв крак, но топката попадна право в ръцете на Перниш. Малко след това, и неговият колега Кайзер трябваше да се намесва, след като Борислав Цонев открадна кълбото в наказателното поле и то се озова в Меска, който го изстреля право към долния ъгъл на вратата, но стражът опази мрежата си "суха".

В 30-ата минута, "канарчетата" откриха резултата чрез Кристиан Димитров. Всичко започна с изпълнение на пряк свободен удар от Тодор Неделев, който реши да не обстрелва съперниковата врата, а да подаде към Афонсо. Той пък центрира към близката греда, където позициониран бе Димитров, засичайки топката с глава и мушвайки я в мрежата на Перниш - 1:0.

Две минути по-късно, домакините удвоиха. Този път точен във вратата на заралии бе Антонио Вутов. Както обикновено, в центъра на събитията бе Тодор Неделев, който майсторски изработи попадението, подавайки по брилянтен начин към Серкан Юсеин. Той веднага пусна пас към непокрития бивш футболист на Левски, който се разписа на празна врата - 2:0.

В 34-ата минута, Берое успя да се върне в срещата. Мартин Камбуров наниза своя 11-ти гол от началото на сезона. Таранът на старозагорци се възползва от разбъркване в наказателното поле, пое хубаво подаване от Бригидо и се разписа във вратата за 1:2. Така "канарчетата" се оттеглиха на почивка само с гол повече пред своя съперник.

Още с първия сигнал за второто полувреме, "канарчетата" отново засилиха домакинския си натиск. В 46-ата, Тодор Неделев изведе Васил Шопов на чудесна стрелкова позиция, но топката бе блокирана от Хаджиев и излезе в корнер. Малко след това, халфът за пореден път демонстрира чудесния си поглед върху играта, комбинирайки с включващия се в атаката Антонио Вутов, който с последни сили успя да изпревари Перниш, но не бе достатъчно точен в удара си и тя излезе в аут.

В 56-ата минута, "жълто-черните" увеличиха резултата в своя полза на 3:1. Серкан Юсеин успя да се пребори за топката с Цветков на границата на наказателното поле и веднага пусна пас към връхлитащия към пеналта Густаво Афонсо, който се разписа в опразнената мрежа.

В 77-ата минута, домакините сложиха окончателен край на спора, след като Антонио Вутов реализира второто си попадение в двубоя, с което покачи на 4:1. Той се възползва от подхлъзването на Хаджиев в центъра на терена, напредна и премина през защитата на заралии, след което с прехвърлящ удар преодоля Перниш.

Старозагорци трябваше да довършат тази среща и в намален състав, след като в 83-ата минута Меска получи директен червен картон. Той бе провокиран от Йордан Минев и изпусна нервите си, заради което бе наказан от главния съдия.

След тази победа, Ботев (Пловдив) запази петото си място в Първа лига, но събра актив от 29 точки и вече е само на една разлика от четвъртия Берое, който е с 30.