Ботев (Пловдив) и Арда (Кърджали) не се победиха в ранния двубой от програмата на първенството.

Спорът между двата отбора в Коматево приключи при резултат 1:1. Точен за домакините бе Фернандо Виана. Коконов вкара гола за гостуващия състав.

Домакините се намират в сериозна игрова криза и се нуждаят от точки във всеки свой мач. В Ботев отново заложиха на младите. Цели петима юноши попаднаха в групата за двубоя.

Снимка 450412

Стамен Белчев все още не може да разчита на Михаил Александров и Спас Делев. Дарко Глишич също не попадна в групата за мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Арда (Кърджали) 1:1, гол на Коконов!

Старт на срещата

Първото полувреме не предложи много драматични и интересни ситуации за феновете по трибуните. За съжаление на запалянковците, преобладаваха грубите нарушения по цялата дължина на терена.

Тодор Неделев бе сред най-често фаулираните играчи на терена, като обаче съотборниците му така и не успяваха да се възползват от статичните положения, последвали след фауловете срещу национала.

Снимка 450408

В първите минути на мача футболистите на Арда бяха по-активните на терена. След няколко неуспешни акции в половината на "канарчетата" обаче, на свой ред домакините взеха инициативата в сблъсъка.

Центриранията в полето на Караджов не водеха до нещо по-сериозно пред вратата на опитния страж. Обикновено той се намесваше решителни и хващаше топката в ръцете си или я избиваше напред.

Младият Тонев отново направи добро впечатление с изявите си за пловдивчани, но не получи достатъчно подкрепа от съотборниците си.

Снимка 450410

Изстрел на Матеус Леони пък бе най-сериозната опасност за двете единайсеторки през първото полувреме. Георгиев обаче се намеси решително и спаси с една ръка.

В 63-ата минута резултатът беше открит. Филипов осъществи поредния си пробив по десния фланг и центрира по перфектен начин към връхлитащия Виана. Нападателят се разписа с ефектен удар с глава и даде предимство на тима си.

Радостта на домакините не трая дълго. Само две минути след гола си, "канарчетата" трябваше да вадят топката от собствената си мрежа.

Разбъркване в полето на Георгиев завърши с опит за изстрел на Лозев, пратил топката към оставения непокрит Коконов, който от едва няколко метра разстояние изравни.

До края на мача играта загрубя, като бяха показани нова порция официални предупреждения.

Като по чудо и двата тима завършиха срещата в пълен състав и без от редиците им да бъдат гонени състезатели.

Снимка 450413

Така Ботев (Пд) спечели първата си точка от 6 мача насам, като до момента е с едва 10 пункта срещу името си в таблицата с подреждането.

В класирането Арда е под номер 8, като се изравни със Славия.

Стамен Белчев: Кризата в Ботев не ни заблуждава