Ботев (Пд) победи с 1:0 Родопа в нервен мач и запази шансовете си за оставане в "А" група.

Дебют за домакините направи аржентинецът Алегре, който получи жълт картон.

Постепенно в играта канарчетата овладяха инициативата, но направиха няколко пропуска. В 39-ата минута Андонов стреля от фал, вратарят на гостите Василев изби топката и Йордан Минев вкара от близо за 1:0.

В 48-ата минута Костадин Видолов от Ботев изпусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Димов от тима на гостите. Той стреля в напречната греда и не успя окончателно да откаже гостите.

В 62-ата минута футболистите от двата отбора за малко не се сбиха, след като съдията отсъди фаул в полза на Ботев за нарушение на вратаря Василев срещу Андонов. Арбитърът охлади страстите и мачът продължи.

Феновете на Ботев издигнаха плакати срещу ръководството и футболистите, но в края на мача ги аплодираха.

В друга среща от днес в българското първенство Беласица и Черно море завършиха при резултат 0:0.