Турнир: efbet Лига Стадион: Комплекс "Ботев" в Коматево Зрители: 1,013

Закономерна победа за "канарчетата".

90+3′

Втора греда на Неделев от пряк свободен удар.

88′

Крис Добрев подаде успоредно на вратата отдясно, но неговите съотборници объркаха атаката със засада.

84′

Алфонсо отстъпва мястото си на рожедника Кристиан Добрев.

81′

ГООООЛ! Тодор Неделев стреля в център по земя, след като изчака Иванов да се хвърли наляво.

80′

Дузпа за Ботев. Васил Шопов беше подкосен от Димо Атанасов при опит да овладее топката в наказателното поле.

74′

Горна греда на Тодор Неделев. Играчът на Ботев изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле.

73′

Диого Кампос се измъкна зад защитата, но Иван Скерлев го събори. Съдията отсъди фаул. В българското първенство няма ВАР. Скерлев беше изгонен за реплики.

69′

Даниел Младенов сменя Ерик Почански.

67′

Диого Гомес сменя голмайстора Стивън Петков. Аплодисменти от трибуните.

65′

Почански стреля с глава от трудна позиция. Топката отиде към флагчето за корнер.

64′

Никола Колев сменя Яни Пехливанов.

62′

Кайзер беше фаулиран от Боджадж при висока топка. Опасно положение за Етър.

59′

Неделев стреля в страничната мрежа от фаул отляво. Създаде се зрителна измама за гол.

58′

Боджадж сменя Руменов.

57′

Сянка е покрила по-голямата част от терена, но темпото остава монотонно.

56′

Кайзер излезе, легна и изпревари Почански. Гостите търсят изравняване.

55′

Димо Атанасов фаулира грубо Стивън Петков. Няма картон.

53′

Почански се оказа в засада. Нападателят на Етър остана сам срещу Кайзер.

49′

Ерик Почански получи картон за груб фаул.

47′

ГООООЛ! Стивън Петков отбеляза отблизо. Тодор Неделев изведе Балтанов зад защитата, който се завъртя и поднесе топката на крака на непокрития Петков. Нямаше засада при паса на Неделев.

46′

Серкан Юсеин сменя Радослав Терзиев в защитата на Ботев, където до сега няма проблеми.

45′

Нито един точен удар преди почивката. Надяваме се ситуацията да се промени.

45+1′

Много бавна и разпокъсана игра през първото полувреме. Закономерно 0:0.

45′

Серия от ъглови удари пред вратата на Етър. Гостите засега се справят. Филип Филипов стреля от воле над вратата.

41′

Румен Руменов получава лекарска помощ извън терена. Замразяват левия му крак.

39′

Много грешни отигравания. Топката бързо сменя притежателя си.

37′

Неделев се оказа в засада след комбинация с Петков. Домакините опитаха бърза контра.

36′

Кристиян Димитров стреля остро с глава в аут. Неделев центрира от фаул отляво. Топката удари Димитров в лицето след неразчетен отскок.

35′

Груб фаул на Василев срещу Алфонсо отляво. Цинично нарушение.

31′

Съдият даде почивка за пиене на вода предвид горещото време.

30′

Алфонсо стигна до топката на аутлинията. Центрирането беше над голлинията, но играч на Етър изби с гърди в корнер.

27′

Балтанов удари лошо Василев в кръста. Играчът на Ботев се извинява.

23′

Владението на топката е много в полза на Ботев. Но това не пречи при тази игра резултатът да остане 0:0.

19′

Неделев стреля от границата на наказателното поле в аут. Пловдивчани сериозно поглеждат към вратата на Иванов.

16′

Венци Василев блокира Стивън Петков в малкото поле. Хубава атака на Ботев отдясно. Петков загуби ориентация.

12′

Ничев беше декориран в жълто за задържане.

11′

Темпото е много бавно. Домакините си подават, а гостите внимават за извеждащи подавания.

7′

Красимир Балъков е наредил добре отбора си в своята половина. Гостите оставят играчите на Ботев да си подават дълго зад центъра.

4′

Николай Киров отново е дал свободна роля на Тодор Неделев. "Канарчетата" владеят инициативата през началните минути.

2′

Шопов стреля високо над вратата от границата на наказателното поле. Балтанов се измъкна по лявото крило и подаде успоредно.

1′

Прекрасно слънчево време. Очакванията са за зрелищен мач.

29.Дуде Ндонгала 88.Флорент Боджадж

Ботев (Пд) и Етър откриват третия кръг в Първа лига. Мачът на игрището в Коматево привлича вниманието, защото в него ще играят два от най-атрактивните отбори у нас.

Ботев (Пловдив) ще премери сили с Хебър на "Коматево"

Непланирана контрола за "канарчетата"

Ботев загуби нещастно първия си мач срещу Левски с гол дълбоко в добавеното време. След това "канарчетата" надиграха категорично Септември на Националния стадион и загатнаха за големия си потенциал. "Задължителната" победа срещу Етър ще ги утвърди като сериозен претендент за място във финалната шестица.

Великотърновци завършиха много силно миналия сезон, въпреки че играха в баражите за оцеляване. В първия си мач от новото първенство те продадоха скъпо кожата си в Разград. Малко трудно сломиха Верея у дома, но така са сред четирите отбора с една победа и една загуба след първите два кръга.

Атаката на Ботев се очаква да води Стивън Петков, който преди началото на първенството беше спряган за трансфер в ЦСКА. Тодор Неделев е винаги ключов фактор в домакинските двубои.

Красимир Балъков ще разчита в предни позиции на Жилсон Варела, Велко Батрович, Иван Стоянов и Иван Вълчанов.