Приятната изненада на „А“ група от началото на сезона – Ботев (Пд), постигна първата си победа на чужд терен при третото си гостуване в шампионата. „Канарчетата“ спечелиха с 1:0 в Гоце Делчев двубоя си с местния Пирин, с гол в самия край на Бобан Грънчаров.

Домакините приеха твърде болезнено попадението, още повече, че преди това изпуснаха да открият резултата от дузпа.

От самото начало футболистите на Пирин заложиха на твърди единоборства, преминаващи доста често до откровени грубости. Реферът от съседния Сандански – Христо Ристосков, позволи острите влизания, с които „новаците“ в „А“ група спираха контранабезите на техничните пловдивчани.

След половин час игра арбитърът-тотомилионер попадна в обръча на разгневените „канарчета“, защото отсъди спорна дузпа след интервенция в пеналта срещу възпитаника на Локо (Пд) – Веселин Марчев. Напрежението от препирните обаче изигра лоша шега на Румен Лапантов, след чийто изстрел от 11-ия метър топката се насочи към небето.

До почивката гостите съжаляваха повече от Пирин за пропуснатите възможности за гол, пропилени от Костов и капитана Иван Цветков.

В началото на втората част полицията се опита за изведе от стадиона цигански оркестър, настанил се „стратегически“ зад резервната скамейка на Ботев. Органите на реда не успяха да изведат чалгаджиите след освирквания на местните фенове, след което оркестрантите се мотивираха за още по-високи децибели.

Точно в тези минути Пирин свали темпото, Ботев сериозно тръгна напред, но нападателите отново портеха добрите възможностите за попадение. В 70-ата минута дори бранителят Бобан Грънчаров опита да пробие непревземаемия вратар Абди Абдиков. Македонецът бе близо от целта, но точно пред голлинията до топката се добра Дреновички.

Секунди след пропуска на Бобан десният халф Йордан Христов прати кълбото в гредата. Влезлият на смяна Драги Коцев пък пропиля брилянтна възможност за Пирин, след като се озова сам срещу вратаря Шеткус.

В заключителните минути и двата отбора заиграха предпазливо, дебнейки повече за грешка на противника, отколкото да залагат на надиграване. В самия край на двубоя Бобан Грънчаров вкара победното попадение след неразбирателство в отбраната на Пирин.

ПИРИН - БОТЕВ 0:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)