Ботев и Берое не успяха да излъчат победител в "Битката за Тракия". Двата отбора направиха 1:1 в Коматево. Първи в резултата поведоха домакините в 63-ата минута, но старозагорци изравниха три минути по-късно. „Зелено-белите" играха 60 минути с човек по-малко след като Самир Аясс бе изгонен с втори жълт картон.

Срещата бе доста оспорвана, а двата тима се надлъгваха сериозно в средата на терена.

Мачът започна равностойно. В 31-ата минута гостите останаха с човек по-малко след като Самир Аясс получи втори жълт картон за нарушение срещу Марин. Играта продължи да се развива пред двете врати, а двата отбора така и не успяваха да вкарат.

Все пак до гол се стигна в 63-ата минута, когато Лъчезар Балтанов бе изпуснат от Веселин Пенев, който позволи на играча на Ботев да завърши самостоятелния си рейд с пас към Цветелин Чунчуков, а той от своя страна технично намери непокрития Мариян Огнянов. Последният стреля от точката на изпълнение на 11-метров наказателен удар, за да се разпише за 1:0.

Радостта на домакините трая точно три минути. Берое успя да изравни след като Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 24 метра вляво от вратата на Ботев, а в малкия пеналт топката достига до Елиаш да Силва, който от непосредствена близост вкара топката в мрежата за 1:1.

След този мач Берое е пети с 41 точки, следван от Ботев с две точки по-малко.