Ботев и Локомотив не излъчиха победител в Дербито на Пловдив от програмата на 3-ия кръг на "А" група.

Двата тима завършиха спора помежду си при резултат 1:1.

КОМЕНТАР НА МАЧА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

Още в началото на срещата домакините взеха инициативата в свои ръце и не я изпуснаха до средата на първата част.

Акциите пред Харуби се редуваха една след друга, но преминалият на "Лаута" страж неколкократно демонстрира класа и умения, достойни за титуляр на Локомотив.

В 21-ата минута вратарят на гостите спаси сигурен гол, след като отрази мощен шут на Колев.

Малко преди това пък първата ситуация в мача бе в полза на Локо, като Кики стреля силно, но кълбото се оплете във външната част на мрежата.

Сблъсъци между футболистите в различни части от терена не липсваха, като при най-сериозната от тях Даниел Златков влезе остро в краката на Камбуров, като последва сериозно спречкване между голяма част на играчите на два тима.

Ситуацията се размина само с официални предупреждения за провинилите се звезди на съставите.

И когато по всичко личеше, че тимовете ще се оттеглят в почивка при нулево равенство, Колев получи топката в полето на гостите и от наглед нулев ъгъл разстреля Харуби за 1:0. Останаха известни съмнения за налична засада, но реферът така и не промени решението си.

На старта на вторите 45 минути прекалено агресивният Дани Кики бе заменен от Зоран Балдовалиев, който само три минути по-късно вече бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 1:1, след двойно подаване с Огнянов.

В 76-ата минута Боне трябваше да бъде изгонен от игра и Локо можеше да остане с човек по-малко на терена, но реферът Кабаков подмина с лека ръка влизане отзад на състезателя на "смърфовете".

Минути преди последния сигнал Колев стреля с глава, но безупречният в този мач Харуби спаси, отразявайки опасността с една ръка.

Така победител в Дербито на Пловдив не бе излъчен, Ботев се поздрави с втора точка за сезона, а Локомотив - с първа.

Въпреки спора на терена двата тима се обединиха от благотворителна инициатива днес, като повече за нея можете да научите ТУК!