Дерби № 92 на ниво „А" група между пловдивските Ботев и Локомотив не излъчи победител. Пред препълнените трибуни на „Колежа", „Битката за Пловдив" приключи без отбелязан гол - 0:0.

С равенството Ботев се отдалечи от борбата за бронзовите медали, а Локомотив отново показа, че най-досадното нещо е да играеш „за едното нищо" почти цял полусезон.

Иначе дългоочакваният мач отново спря секунди след първия съдийски сигнал, каквато е практиката от последните години. С хореографии, димки, факли и всевъзможни пиротехнически ефекти, феновете доказаха, че винаги са били основният чар в „Битката за Пловдив".

След разчистването на пистата и част от терена, реферът Георги Йорданов отново даде сигнал на противниците да започнат шоуто, за което стадионът край Бирена се изпълни до краен предел.  Празни места по трибуните липсваха, независимо, че час преди двубоя небето над Пловдив се намръщи, а първите капки заваляха с началото на срещата.Абсолютно готови за дербито, което се върна на „Колежа" след повече от три години, Ботев и Локомотив се захапаха без опипване.

„Канарчетата" на треньора Станимир Стоилов натиснаха „смърфовете" на наставника Стефан Генов, но набезите приключваха безрезултатно заради неточна стрелба и добри прояви на опитния вратар Йордан Господинов. В средата на първата част гостите се поокопитиха, напуснаха своята половина, прехвърчаха и първите искри, след като националът Веселин Минев извърши два глупави фаула. Бранителят получи само жълт картон, но локомотивци дружно скочиха за нова санкция и при второто нарушение, за което не срещнаха подкрепа от арбитъра.

С утихването на страстите и Локомотив успя да стегне голова атака, но вратарят Стаховяк с тяло спря удар от няколко метра. До края на първото полувреме нападението на Ботев се отчете с още две опасности за гол, с пропуск пред вратата на Локомотив стартира и втората част.Феновете пък не пропуснаха още веднъж да разгърнат хореографиите си, което доведе до ново спиране на играта.

След тази пауза домакините пак се хвърлиха във вихрени атаки, но защитата на Локомотив издържа натиска, благодарение и на неумението на „канарчетата" в завършващата фаза.След час игра дербито залиня, футболистите сякаш мислеха повече да не загубят, отколкото да изпуснат сигурната точка.

Ботев продължи да атакува, но без острота, никаква изненада и нескончаема в този ден неточна стрелба. По подобие на първото полувреме, Локомотив пък създаде само една опасност пред Стаховяк, с което дербито логично завърши без победител.