Талантливият треньор на Берое Илиян Илиев е пред сигурна оставка. Тимът му остана валат и след седмия мач в шампионата на "А" група. Берое вече е абсолютен аутсайдер при "майсторите" след загубата днес с 2:4 на "Лаута" от Локомотив (Пд).

Игралите в сиви екипи футболисти от Стара Загора дадоха отпор на домакините в началните минути, но до изненада не се стигна. "Смърфовете" взеха своето още през първата част с попадения на бразилеца Сержиньо и бранителя Кавдански.

И за двата гола на Локо (Пд) основиният принос бе на завърналият се беглец Даксон да Силва, който отново се очертава лидер в селекцията на иначе безхаберния спортен директор Бранко Милованович.

За отбелязване е, че попаденията във вратата на Берое станаха факт и след неубедителни намеси на вратаря Теодор Скорчев - възпитаник на Марица (Пд).

Класиката в Пловдив оформи от дузпа Здравко Лазаров през втората част след нарушение на Дзаферович срещу струващия "няколко милиона" Ненад Лукич.

Популярният "гол на честта" вкара Янко Вълканов, но това не стигна за друго освен всеобщото мнение от гледалите мача в Пловдив, че Берое е "пътник".

В подкрепа на това домакините стигнаха до 4:1 с гол на неоспоримия герой в мача - Даксон да Силва. Загубата на Берое пък стана почетна в последните минути, когато Дзаферофич намери пролука зад вратаря Лучини.

СТАТИСТИКА И РАЗВИТИЕ НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК!