Берое разгроми гостуващия Любимец с 5:0 в мач от 250ия кръг на „А" група. Заралии нямаха никакви проблеми с обезверените гости и държаха мача под контрол през цялото време.

Домакините започнаха силно и логично голът не закъсня. Той падна в 20-ата минута, въпреки че останаха съмнения за нарушение в атака. Пенев центрира в пеналта, Аясс се сблъска с бранител на Любимец, като никой от двамата не игра с топката. Тя попадна у Мартинс, който с точен шут откри.

До почивката заралии нанизаха още едно попадение, което дойде по подобен начин. Отново Веско Пенев центрира, но този път Андонов засече с глава и удвои за 2:0.

В 57-ата мин. пък резултатът стана класически. Зехиров намери Андонов в пеналта, той си спря на гърди, обърна се и светкавично стреля за 3:0.

Малко по-късно Зехиров и Андонов си размениха ролите. Този път капитанът намери своя съотборник и го изведе на скорост. Зехиров пък със самочувствие преодоля вратаря Рашков за 4:0.

Двубоят приключи в 69-ата мин. Тогава резервата Керкир центрира от фаул, Андонов отново бе най-добре пласиран и с глава оформи крайното 5:0.

В последните 20-ина минути Берое сякаш пожали противника и намали оборотите. Логично, нов гол не падна, но и така трите точки останаха за домакините.

БЕРОЕ - ЛЮБИМЕЦ 5:0