Берое спечели тракийското дерби от 12-ия кръг на "А" група срещу Ботев (Пд) с 3:1. Мачът започна отлично за играчите на Енрико Пичиони. Те поведоха още в 8-ата  минута. Дзанолети се пребори за една топка в половината на домакините, напредна и стреля покрай излезлия да го посрещне вратар за 0:1.

Пловдивчани обаче имаха само 4 минути, за да се порадват на преднината си. В 12-ата Георги Андонов засече с глава центриране на Димитров и изравни.

Заралии се сдобиха с преднина в 58-ата мин. Разписа се Искрен Писаров, който се възползва от едно нарезбирателство между защитниците в жълто-черно и вратаря Бриньоли.

В 64-ата резултатът бе вече 3:1. Отново в центъра на събитията бе Писаров, който бе съборен в наказателното поле и реферът Ахмед Ахмед отсъди дузпа. Зад топката застана Андонов, който нямаше проблем да покачи на 3:1.

Така Берое се изкачи на 6-ата позиция със 17 точки, а Ботев остава твърдо на дъното.

В друг мач от този 12-и кръг, Спортист записа изключително важна победа с 1:0 у дома срещу Сливен. Единственият гол падна в 66-ата минута и бе дело на Николай Цветков директно от фаул.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като 15 минути преди края Мартин Ковачев бе изгонен за нарушение срещу откъсващия се Мирослав Антонов. Спортист е вече с 10 точки. Сливен има 2 по-малко.

БЕРОЕ - БОТЕВ 3:1

0:1 Дзанолети (8')

1:1 Андонов (12'-

2:1 Писаров (58')

3:1 Андонов (64'-д)

БЕРОЕ: 22. Пейков 25. Александров  5. Иванов  3. Тодоров 24. Бачев  18. Костадинов (65'-Хикмет)  21. Генчев 7. Жеков - к 16. Хаджииванов (55'-Писаров) 8. П. Димитров (82'-Илиев) 77. Андонов

БОТЕВ: 69. Бриньоли 17. Тинаци 29. Ола 13. Григоров  3. Сириняно  16. Ребека 15. Дзанолети (74'-Йорданов) 23. Брици 11. Караманов - к (69'-Кабу)  10. Морини 32. Карле (56'-Кочев)