Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 домакинския си мач срещу Берое в дербито за седмото място на „А” група. Пловдивчани поведоха  в резултата в началото на второто полувреме и се виждаха победители, но беройци успяха да изтръгнат трите точки в заключителната част на двубоя.

На „Лаута” и двата тима стартираха с мъжка битка и добър футбол, сякаш за да опровергаят твърденията, че „трудно се играе, когато няма за какво да се играе”.  Без да се опознават, съперниците заложиха на открита и нападателна игра с първия съдийски сигнал.

В началните минути възпитаникът на Ботев (Пд) – Георги Андонов, пропусна две възможности да изведе носителите на Купата на страната напред в резултата. След него и капитанът на пловдивчани Христо Златински доказа, че не само старозагорци могат да портят от изгодни позиции.

До края на първата част играта се поуспокои и головите положения станаха само мечта за футболисти и зрителите на най-слабо посетения мач на „Лаута”  през сезона. Заспалите емоции по трибуните се разбудиха след половин час игра, но не заради гол или нещо красиво, а за принудителна смяна на спукана топка.

След антракта Локомотив и Берое продължиха да демонстрират активност, но футболното бе, колкото да се заключи: Спукаха топката!

Благодарение на индивидуално качество пловдивчани откриха в 52-ата минута чрез Златински. Бившият вратар на „смърфовете” Иван Караджов не реагира адекватно на точния изстрел на благоевградчанина от статично положение, но след това показа, че поне може да вади кълбото от мрежата.

Голът на Златински тотално прехвърли играта в центъра. Локомотив започна кротко да брани крехката преднина, а беройци нямаха достатъчно желание може би, за да стигнат до изравняване. При едни такива залинели действия дойде и контузията на дебютанта в Локо (Пд) – Ивайло Димитров. Играчът с прякор Шведа принудително бе заменен, а спецове на футбола заключиха, че се е самоконтузил.

Минути преди края на двубоя Берое нанесе съкрушителния си удар. Докато пловдивчани чакаха края на мача старозагорци вкараха два гола за две минути чрез Джери Ситое и Георги Андонов за крайното 1:2.