Отборът на Берое победи Локомотив (София) с 2:1 в първия мач от новия сезон в "А" група. Старозагорци стигнаха до успеха след гол на капитана Слави Жеков в 82-ата минута. Преди това Георги Андонов изведе Берое напред в 26-ата минута, а резервата Асамоа изравни в 74-ата минута.

Срещата на стадион "Берое" започна с натиск на Локомотив. Само 90 секунди след началото на мача гостите от София имаха реална възможност да открият резултата, но Балдовалиев се засуети и пропусна. Още 20 секунди по-късно удар на Дяков бе отбит от вратаря на домакините Пейков. Минута след това голмайсторът на "А” група за миналия сезон – Мартин Камбуров остана сам срещу Пейков, но сгреши. Впоследствие "заралии" също имаха възможности за гол. Най-сериозното положение бе пропуснато от Писаров в 4-ата минута. В следващите минути играта бе равностойна. В 26-ата минута все пак домакините излязоха напред в резултата. Автор на гола стана Георги Андонов, който получи добро извеждащо подаване от Искрен Писаров и направи вратаря на гостите Галев безпомощен. В самия край на полувремето Жеков можеше да удвои преднината на тима си, но стражът на столичани отново бе на ниво.

След почивката "железничарите" вдигнаха оборотите, а наставникът Драгомир Окука освежи играта на своя тим със смени. Именно една от резервите на Локомотив - Асамоа успя да изравни резултата при дебюта си за софиянци ганаецът се разписа в типичния си стил за 1:1 в 74-ата минута.

8 минути преди края обаче резултатът вече бе 2:1, в полза на домакините от Стара Загора. Втория гол за Берое стана дело дело на капитана на тима Слави Жеков.  Първоначално Жеков не успя да промуши топката през стената на Локомотив при пряк свободен удар. Топката обаче отново попадна в него и при добавката той я прати в лявата греда на Галев, а в последствие и във вратата му.

До нова промяна на резултата така и не се стигна и Берое взе малък реванш за загубата си от Локомотив, в последния мач за тима в предишния му престой в "А" група, след която тимът отпадна в "Б" група.