Берое е на път да направи сериозен подарък на Адалберт Зафиров и Черно море, след като се очаква заралии да пристигнат на "Тича" с половин отбор.

Както вече е ясно, "моряците" се нуждаят по спешност от три точки срещу тима на Ивко Ганчев предвид факта, че в момента се намира в зоната на изпадащите, нещо, което не може да бъде допуснато и след този кръг.

Добрата новина за варненци е, че треньорът на Берое Ивко Ганчев има сериозни кадрови проблеми преди гостуването в петък на "моряците" във Варна.

В последното домакинство с Монтана (2:2) Георги Андонов, който има пет гола от началото на сезона, получи разтежение и бе заменен през второто полувреме. Елио Мартинс пък беше изгонен в последната минута на срещата.

Така единствен вариант пред треньорския щаб за атакуваш футболист е Жоао де Селеш. Двубоя ще пропусне и Тодор Христов, който получи вътрешно наказание и е отстранен до второ нареждане. Под въпрос пък остават защитникът Игнат Дишлиев и Антонио Ливтаменто. При създалата се ситуация е твърде вероятно в групата да попаднат младите Мирослав Начев, Мартин Райнов и Иван Горанов.