Отборът на Берое постигна третия си домакински успех от началото на сезона. Селекцията на Александър Томаш изигра много силен двубой и разби с категоричното 5:1 гостуващия Септември. По този начин заралии се "бетонираха" на четвъртото място в Първа лига, имайки пет пункта преднина пред позиционирания плътно зад тях тим на Ботев (Пд).

Решаващо за триумфа в Стара Загора се оказа силното първо полувреме на беройци. Педро Еуженио увенча своя юбилеен мач №100 в шампионата с две попадения, докато едно добави и Борислав Цонев.

Берое - Септември 5:1 (Развой на срещата по минути)

Изразителен успех за заралии

През втората част се случиха и няколко исторически събития. Мартин Камбуров отбеляза своя гол №196, благодарение на който се изравни с Наско Сираков на второто място във вечната голмайсторска листа. Защитникът Иван Иванов пък се разписа за първи път в българския шампионат от цели 8 години!

Унижението за Септември все пак не бе пълно, тъй като "виненочервените" все пак стигнаха до почетно попадение. Е, той беше автогол на Матеос Леони, но голяма "вина" за него имаше страхотният пробив на Крис Гади

Любопитен момент от мача днес беше присъствието на красивата Християна Гутева, която за сефте беше допълнителен асистент-арбитър в двубой от елитния ни шампионат.

Снимка 327062

Берое демонстрира големите си амбиции в тази среща с вихрени атаки още от първата минута. 180 секунди след първия съдийски сигнал на Георги Кабаков, заралии стигнаха и до реално положение за гол. Антон Карачанаков сътвори каскада от финтове по крилото, след което центрира за своя капитан Мартин Райнов. Халфът насочи топката с глава, но отлично спасяване сътвори Янко Георгиев.

Логичното в Стара Загора се случи в 16-ата минута, когато Берое вече водеше с 1:0. Мартин Камбуров "уважи" включването на Мартин Райнов, който навлезе на скорост в наказателното поле и пусна успореден пас на голлинията за Педро Еуженио. За нисичкия португалец пък не остана нищо друго освен да се разпише на празна врата.

Левски разби Пирин (Благоевград) с 3:0

Левски мина с лекота и през Пирин, гол-шедьовър от Мапуку (ВИДЕО)

"Сините" с класически успех над "орлетата"

Септември така и не подобри представянето си след инкасирания гол и не след дълго, хората на Ники Митов вече изоставаха с две попадения. В 20-ата минута Янко Георгиев отправи неточно топката при изпълнение на аут. Това спомогна на беройци да сформират бърза контраатака, която мина през Камбуров, извел сам срещу вратаря Борислав Цонев. Бившият играч на Левски се справи хладнокръвно и под плонжа на стража направи 2:0. Миг по-късно, той посвети попадението си на контузения Драгош Фиртулеску, вдигайки високо неговата фланелка.

Снимка 327065

Гостите от София демонстрираха леки признаци на живот в 22-ата минута. Георги Стоичков напредна по фланга и центрира за Мартин Тошев. Нападателят на септемврийци обаче прати топката встрани от мрежата на Перниш.

Играещият своя юбилеен мач №100 в българския футбол - Педро Еуженио продължи да бележи в мрежата на съперника. Упражнението се повтори и в 30-ата минута, когато резултатът вече придоби класическо естество. Отбраната на Септември отново допусна разсичащ пас през центъра на отбраната, което спомогна и за втория гол в мача на Еуженио. Асистенцията този път беше дело на Борислав Цонев.

Напълно сломеният тим на Септември пробва да застраши беройската врата в 38-ата минута. Бившият играч на домакините Крис Гади опита да ги накаже, но Перниш беше на мястото си и спаси. Случилото се обаче ядоса треньорът на "зелено-белите" - Александър Томаш, който призова за далеч по-голяма концентрация в неговите редици.

Черно море и Ботев (Пловдив) не се победиха във Варна

Дъжд във Варна, но не и от голове, 0:0 между Черно море и Ботев (Пд)

Унищожително реми между двата тима, "моряците" с претенции за дузпа

Наглед решеният мач придоби историческо значение в 54-ата минута. Този път Мартин Камбуров се възползва от пореден подарък на септемврийската защита и реализира своя 196-и гол в елитната ни дивизия. По този начин той се изравни с Наско Сираков на второто място в голмайсторската ранглиста за всички времена!

Снимка 327063

Второто полувреме явно беше времето за тези играчи от Берое, които определено имаха нужда от отбелязването на гол. Такъв несъмнено се оказа Иван Иванов, тъй като бранителят не се бе разписвал в мач от Първа лига цели 8 години. Е, край на каръкът бе сложен в 59-ата минута, след като Иванов се възползва от асистенция на Камбуров и с глава направи 5:0!

Домакините продължиха да правят каквото си пожелаят с гостите от столицата. Звездите на Берое преодоляваха с лекота отбраната на Септември и в 68-ата минута Борислав Цонев пак остана сам срещу вратаря, но този път стреля в аут. Малко по-късно, влезлият като резерва юноша Гавов шутира мощно от границата на наказателното поле, но над горната греда.

Зрелище на "Ивайло"! Етър пак обърна Славия! (ВИДЕО)

"Болярите" стигнаха до 2:1 след два автогола

В последния кръг за тази година, Берое ще има тежката Силно устремени да бележат попадение, беройци дори нанизаха един и в собствената си мрежа. Почетният гол за Септември стана факт в 75-ата минута, след като Крис Гади проби майсторски по крилото, след което отправи прострелен пас, който неволно бе засечен от Матеус Леони в неговата врата.

Снимка 327068

В последния кръг за тази година, Берое ще има трудната задача да гостува на ЦСКА. Септември пък приема на свой терен Черно море.