Берое разгроми госта си Верея в старозагорското дерби от 16-ия кръг на Първа лига.

Момчетата на Александър Томаш затвърдиха доброто си представяне в елита през този сезон, след като имат допуснати само две загуби до момента.

Днес те отбелязаха шест безответни попадения във вратата на съперника си. Точни в полза на победителите бяха Вандерсон, Камбуров (2) и на три пъти Цонев.

Заралии заемат и четвъртото място във временното класиране - само на четири точки разлика от третия Левски, който обаче е и с мач по-малко.

За Мартин Камбуров днешният мач бе под номер 365 в елита на страната, като с него той задмина великия Димитър Пенев, в това отношение. Головете му пък бяха 212-и и 213-и за него в първия ешелон на футбола ни.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Верея 6:0, хеттрик на Цонев!

Момчетата на Александър Томаш ще затвърждават доброто си представяне

Първото полувреме започна с неочакван натиск на гостуващия състав. В даден момент от срещата процентното притежание на топката дори бе в полза на Верея.

От това обаче не следваше нищо кой знае колко запомнящо се за тима.

За сметка на това сякаш всяка акция на домакините в полето на съперника изглеждаше опасна. Често в последната линия за отбора се явяваха Камбуров, Ангелов или Виана, които опитваха всячески да застрашат вратата на Цинцарски.

Снимка 391375

Източник: Twitter

Младият страж спаси неколкократно състава си от изстрели от средна и далечна дистанция, но постепенно натискът на Берое се засили и сякаш бе само въпрос на време да бъде отбелязано първото попадение в срещата.

Това стана факт в 15-ата минута, когато Виана се възползва от грешка в защитата на съперника и с техничен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата за 1:0.

Последва и изстрел на Камбуров с глава, който обаче премина на сантиметри от горния стълб на вратата на гостите.

Младият вратар на Верея - Цинцарски насмалко не прати топката в собствената си врата, след като понечи да я насочи в предни позиции, но тя рикошира в тялото на Камбуров и едва не влетя в мрежата на "жълтите" в тази среща.

Четири минути преди почивката Цонев центрира към Камбуров, който майсторски, а също така с много сила в удара си, покачи на 2:0.

В самия край на полувремето Виана бе принудително заменен от Меска, в редиците на домакините.

Само 9 минути след почивката Цонев получи добро подаване в наказателното поле на Верея и хладнокръвно се разписа за 3:0.

Отново той бе точен и след 61 минути игра, като този път асистенцията бе на сметката на влезлия като резерва Меска, а Цонев вкара от непосредствена близост.

5:0 и хеттрикът на Цонев станаха факт 3 минути преди последния съдийски сигнал, а крайното 6:0 оформи Камбуров, разписал се от дузпа в продължението на срещата.

До края на мача нови попадения не бяха отбелязани и домакините се поздравиха с напълно заслужена победа.

Верея заема последното място в класирането и е с актив от едва четири точки. Старозагорци записаха четири поредни загуби в последните си четири срещи и общо 12 от началото на сезона, като все още нямат нито една победа.