Берое записа четвъртата си победа в "А" група този сезон. Заралии сломиха с 2:0 гостуващия Калиакра и вече имат 13 точки след 6-ия кръг.

"Зелено-белите" започнаха мача отлично и поведоха още в 4-ата минута. Диян Генчев центрира от корнер, топката попадна у Евгени Йорданов, който с хубав удар от въздуха я оплете в мрежата на Йордан Господинов - 1:0.

След това вихрено начало, домакините установиха контрол върху играта и продължиха с атаките. Гостите от Каварна обаче не се предадоха и също опитваха да застрашават вратата на Карамфил Илчев, но без особен успех.

След почивката картината не се промени особено, като Берое отново имаше шанса да вкара ранен гол.  Христов финтира защитник на гостите, центрира ниско, Йорданов чукна топката към Златинов, който от 3 метра прониза вратата на каварненци.

В 69-ата минута се стигна до любопитен куриоз, след като в игра за беройци влезе Стойчо Младенов. Така по-малкият син на бившата легенда на домакините и ЦСКА игра срещу своя брат Александър, който пък се бе появил на терена за Калиакра в края на първото полувреме.