Берое победи Миньор с 2:0 в среща от 22-ия кръг на „А" група. Старозагорци отбелязаха по възможно най-добрия начин 25-ата годишната от спечелването на титлата в България. Благодарение на успеха Берое се изравни с петия в класирането Черно море. И двата отбора имат по 36 точки.

На стадиона в Стара Загора емоциите започнаха още преди първия съдийски сигнал. Първи на терена се появиха част от ветераните на Берое, които преди 25 години спечелиха титлата в „А" група. Под бурните овации на публиката ветераните вдигнаха повторно трофея. Иначе самият двубой започна с едноминутно мълчание в памет на ветераните на старозагорския тим, които вече не са сред живите.

Още във втората минута обаче Ванчо Траянов бе на път да развали празничното настроение на публиката, след като с удар от около 30 метра разтресе гредата. Момчетата на Илиан Илиев обаче отговориха подобаващо и на свой ред бяха близо до гол. Милен Танев засече с глава центриране от фланга, но топката срещна страничната греда. До края на полувремето преобладаваше битката и сериозните единоборства в центъра на терена.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините от Берое. Още в 52-ата минута старозагорци откриха резултата. Един от най-добрите на терена Тодор Христов центрира от свободен удар, Евгени Йорданов се оказа най-съобразителен и от 3,4 метра с глава прокара топката в мрежата на „чуковете" - 1:0. Домакините продължиха да натискат и в следващите няколко минути можеха да решат всичко в двубоя. Тодор Христов на два пъти обаче нямаше шанс.

В самия край на мача Берое стигна до втори гол. Резервата Георги Божанов проби отлично по левия фланг и подаде към дузпата към непокрития Петър Димитров, който с удар по земя фиксира крайното 2:0.