Берое победи Локомотив (Пд) с 2:0 като гост. Мартин Камбуров наказа родния си отбор. Педро Еуженио доуби интригата в мача 15 минути преди неговия край.

Старозагорци бяха по-настойчивият отбор, докато домакините играха с голямо желание, като на моменти прекаляваха с твърдата си игра. Така беройци дишат в гърба на момчетата на Делио Роси в битката за третото място.

През първото полувреме играта беше бърза, с много борба и без голови положения. Старозагорци имаха минимално игрово преимущество, но то се изразяваше в по-дълги разигравания. Единственото серизоно положение беше, когато Пиргов направи страхотно спасяване след удар на Бригидо и топката се отби от напречната греда.

Снимка 344716

След почивката беройци тръгнаха по-смело напред. Докато Акрапович дръпна своите, разчитайки на контраатаки.

В 57-а минута Ангелов спести дузпа за домакините, когато Иван Иванов игра с ръка. Малко по-късно Карлос Охене влезе в разправия с хора от скамейката на домакините. Стана традиционното за такива случаи меле. След него Охене получи жълт картон, а резервата Симеон Райков беше изгонен, защото ритна ганаеца.

Мартин Камбуров наказа своя роден отбор, отбелязвайки първия гол в мача. Той надскочи Везалов и Елитон в малкото поле и вкара с глава своя гол №198 в групата на майсторите. Това стана в 67-а минута.

Девет минути Педро Еуженио приключи с интригата. Той надбяга защитата и след като преодоля Везалов остана сам и стреля неспасяемо.

Снимка 344714

Домакините опитаха да върнат поне едно попадение. Те отправиха няколко удара. Но Перниш нямаше проблеми, когато топката намираше очертанията на вратата му.

Така Акрапович има само една победа откакто пое пловдивските "железничари". Берое показа, че има сериозни амбиции в шампионата.