Берое нокаутира гранда Левски на собствения му стадион в късния двубой от програмата на efbet Лига.

"Сините" имаха намерението да бранят първата си позиция в шампионата срещу традиционно неудобен съперник, който редовно го наказва насред "Герена". Традицията обаче беше спазена.

Старозагорци спечелиха с 3:1, с един гол на Педро Еуженио и два на Мартин Камбуров. За домакините точен бе влезлият като резерва Мазурек.

Снимка 438097

За съжаление на феновете на Берое, Еуженио беше принудително заменен преди края на мача, след като получи контузия.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Берое 1:3, Мазурек бележи за "сините"!

Битката започна!

Първото полувреме предложи динамично начало на битката между двата тима, като "сините" на два пъти пробваха пробиви по фланговете, а Берое атакуваше предимно през зоната на Еуженио.

След началните десетина минути обаче загасна един от стълбовете с прожекторите на стадиона.

Това наложи временното спиране на двубоя, като управителят на "Герена" Калоян Зарзанов обясни, че това се случва едва за втори път в последните 20 години.

Калоян Зарзанов: Токът спира по време на мач за втори път в последните 20 години

Управителят на "Герена": Токът спира по време на мач за втори път в последните 20 години

"Да се надяваме, че всичко ще бъде наред"

След като ситуацията го позволяваше, играта продължи, а всички прожектори на съоръжението вече бяха в изправност.

Берое не се забави много след принудителната пауза и стигна първи до откриване на резултата. Грешка на Нашименто, който загуби топката, допринесе за това тя да стигне до един от лидерите на старозагорци - Педро Еуженио, който с шут от границата на наказателното поле откри резултата.

Снимка 438096

Последваха нови силни изяви на футболистите на тима от Стара Загора, като малко по-късно Иван Бандаловски засече с глава центриране от корнер, но кълбото рикошира в десния стълб на вратата, пазена от Миятович.

Стражът на Берое пък нямаше кой знае колко работа, като единствено бе затруднен от далечен изстрел на Робърта и стабилна изява на Мартин Райнов, засякъл центриране в наказателното поле. Ударът му обаче не бе достатъчно силен, за да изненада Перниш.

Снимка 438099

До почивката Берое стоеше по-добре на терена и логично водеше, макар и минимално, в резултата.

През второто полувреме паднаха цели три попадения - едно за домакините и нови две за гостуващия състав.

Само 9 минути след почивката Мартин Камбуров бе изведен по чудесен начин зад отбраната на съперника и нямаше как да сбърка, пращайки неспасяемо кълбото в мрежата за 0:2.

Резултатът набъбна до 0:3 след 67 минути игра, когато по много подобен сценарий футболист на Берое бе изведен пред Миятович, но този път стражът на "сините" отрази удара. При добавката обаче Камбуров беше безмилостен и покачи на 0:3.

Крайното 1:3 оформи влезлият като резерва Франко Мазурек. Той се възползва от грешка в защитата на Берое и с точен диагонален изстрел върна тима си в мача.

Време за обрат обаче нямаше. Така при победа за Лудогорец срещу ЦСКА или дори равенство за шампионите, те ще оглавят класирането в Първа лига.