Отборът на Берое победи Етър в последния двубой от 22-ия кръг в Първа лига. Старозагорци се наложиха с 1:0, след попадение на Мартин Камбуров. Нападателят на домакините се разписа през първото полувреме на мача.

Двата тима "рестартираха" участието си в шампионата по съвършено различен начин, което направи битката им Стара Загора повече от интересна.

Днес териториалното надмощие на Берое бе определящо, но то стана възможно основно след изгонването на Василев, от състава на съперника.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Етър 1:0, гол на Камбуров, червен картон за гостите!

В последните си пет шампионатни срещи футболистите на Александър Томаш записаха две победи и три загуби

Първото полувреме премина под знака на превъзходството за домакините. Те наложиха темпо на игра, с което съперникът им прие да се съобразява.

Срещата бе "чиста", като на първо време нарушенията отсъстваха, за сметка на приятния за наблюдаване футбол.

Постепенно обаче играта се изнерви, като фауловете зачестиха.

Снимка 379684

Източник: beroe.bg

В средата на първата част първо старозагорци, а след тях и великотърновските им опоненти, претендираха, че в тяхна полза е трябвало да бъде отсъдена дузпа.

Първо Камбуров падна в наказателното поле на Етър, а след това Батрович направи това в пеналта на Берое. В ситуацията за домакините фаул срещу нападателя по-скоро нямаше. Батрович обаче действително бе фаулиран от Баранов, което остави известни съмнения около ситуацията.

Снимка 379683

В 36-ата минута резултатът беше открит, като Камбуров се разписа на празна врата, след продължително разбъркване в полето на съперника.

Между 39-ата и 41-ата минути Венцислав Василев получи два бързи жълти картона и бе принуден да напусне играта. Във втория случай фаул на бившия футболист на ЦСКА обаче по-скоро нямаше, което изнерви целия щаб на Етър.

В последните мигове от полувремето Камбуров напредна, вратарят на съперника сгреши и не успя да се намеси добре, оставяйки голаджията пред опразнената от него врата. Изстрелът на Камбуров обаче не беше точен, като с него бе сложен и край на първото полувреме.

През второто полувреме Етър съвсем се затвори в собствената си половина, което до голяма степен бе продиктувано от оставането на състава с човек по-малко на терена.

Изгонването на Василев повлия върху целия двубой, като акции през вторите 45 минути почти нямаше.

Едно беше изключението. В началото на втората част Охене центрира меко към Еуженио, който с технично отиграване от въздуха прати топката в десния страничен стълб на вратата на съперника.

Снимка 379685

Това обаче бе и единственото положение за гол до края на срещата.

Домакините заемат пета позиция с 39 точки. В последните си шест шампионатни срещи футболистите на Александър Томаш записаха три победи и три загуби. Днес те не можеха да разчитат на наказания Ерол Алкан. Контузен все още пък е Владимир Гаджев.

Красимир Балъков: Етър няма какво да губи срещу Берое

"Ако стигнем до шестото място, няма да има по-голяма награда за футболистите"

Етър продължава да води люта битка за Топ 6, като в момента се намира на седмата позиция с 33 пункта.

Възпитаниците на Красимир Балъков вече изравниха рекорда си от изминалия шампионат, когато за 36 кръга постигнаха 10 победи. Сегашното постижение пък е сътворено след само 21 мача.

"Виолетовите" не са побеждавали Берое от 1994 година. Оттогава насам те са инкасирали две равенства и четири поражение от заралии.