Берое победи Черно море в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят под Аязмото завърши при резултат 3:0.

Мачът бе ключов за шестото място в крайното класиране на редовния сезон. До момента съперниците имаха по 37 точки, като "моряците" спечелиха с 2:0 двубоя помежду им през есента, а освен това бяха и с по-добра голова разлика.

Сега обаче старозагорци "върнаха услугата" с по-добър резултат и завършват в Топ 6 на крайното подреждане.

Двамата действащи треньори с най-много мачове в елита се изправят един срещу друг

Специалистите досега са имали само 7 сблъсъка помежду си в първенството

Точни за победителите днес бяха Камбуров, от дузпа, Фал и Йосипович.

Единадесетметровият удар на нападателя бе продължително оспорван от гостите, като повторенията не дадоха яснота дали преди това таранът действително е бил фаулиран от вратаря на "моряците".

Варненци играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Станчев си изкара два жълти картона и напусна игрището преждевременно.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Черно море 3:0

Срещата започва!

Първото полувреме започна с натиск на варненци. Футболистите на Берое се прибраха в половината си, като изчакваха своите възможности на контраатака.

Родриго и Илиев бяха сред най-активните в състава на Черно море. Курьор и Андраде пък непрекъснато демонстрираха своята скорост и притесняваха бранителите пред себе си.

Въпреки добрите си действия в предни позиции, гостите така и не успяха да стигнат първи до отбелязване на попадение.

Снимка 482643

Това направиха техните опоненти, след 29 минути игра. Секунди по-рано Камбуров падна в наказателното поле, след съприкосновение с вратаря на "моряците" и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият нападател, който бе точен за 1:0, разписвайки се за 231 път в професионалната си кариера.

Повторенията на ситуацията не бяха съвсем убедителни, като останаха известни съмнения, относно правотата на взетото от арбитъра решение.

В 36-ата минута Курьор получи добър пас в пеналта. Също падна на тревата. Сигнал от Тодоров не последва.

Още при последвалите контрадействия за домакините Станчев действа непозволено и видя за втори път днес жълтия цвят на картона, което означаваше, че гостите ще завършат срещата с човек по-малко.

Минута преди паузата центриране на Фуртадо намери Фал, който оставен непокрит от защитниците пред себе си, стреля точно с глава за 2:0.

Така до паузата домакините вече разполагаха с две попадения преднина.

През второто полувреме нови попадения не бяха реализирани.

Импулсът в играта на гостите бе забележим, но усилията на Родриго и Курьор в предни позиции не бяха достатъчни.

Снимка 482641

Минчев пък бе зорко охраняван от двама защитници на съперника и също не успя да стигне до възможност за отбелязване на поне почетен гол за своя състав.

Фактът, че варненци играха повече от едно полувреме с човек по-малко се отрази на всички състезатели на тима, които се справиха със задачите си, но разходваха огромна част от енергията си.

Черно море доигра мача в схема със само един чист нападател, което не позволи на тима да стигне до нещо повече в срещата.

Снимка 482639

Малко преди края, влезлият като резерва Йосипович бе изведен срещу вратаря от Октавио и не сгреши, оформяйки крайното 3:0. Именно този гол класира окончателно старозагорския тим в Топ 6 на таблицата.

В последния кръг варненци приемат Витоша (Бистрица). За Берое предстои визита на Славия в София.