Отборът на Берое победи този на Черно море в двубой от плейофната фаза на Първа лига.

Старозагорци надделяха над опонента си с 2:0, след попадения на Еуженио и Бандаловски.

И двете единайсеторки имаха възможности за реализиране на редица попадения, като мачът беше открит и акциите се редуваха една след друга в противоположните зони от терена.

Треньорът на домакините Александър Томаш имаше проблеми с окомплектоването на състава. Вандерсон, Владимир Гаджев и Георги Ангелов са контузени, а Ерол Алкан бе наказан за мача. Ветеранът Мартин Камбуров пък е с вирус и също не можеше да играе тази вечер.

Черно море бе единствено без наказания Радослав Василев.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Черно море 2:0, гол на Бандаловски с глава!

В редовния сезон мачът във Варна приключи без голове

Първото полувреме започна напълно по вкуса на домакините, като след само 6 игрови минути те вече водеха в резултата.

Старозагорци получиха право да изпълнят свободен удар. Зад топката застана Педро Еуженио, който не сгреши, давайки предимство на тима си. Дюлгеров нямаше шансове да спаси, след като дори не успя да помръдне от позицията си.

Последва нова страхотна възможност за Берое, като за пореден път Еуженио се оказа в голова ситуация и стреля. Този път Енчев изби кълбото от самата голлиния.

В 27-ата минута Иван Бандаловски получи чудесно подаване от корнер от страна на Минчев, след което отклони топката с глава във вратата на Черно море за 2:0.

Заключителните минути от полувремето бяха в полза на гостуващия тим.

Първо Панайотов изведе по добър начин Ндонгала, който не позволи на защитниците около себе си да отнемат топката и стреля, но стражът на Берое отрази изстрела му.

Малко по-късно Жоржиньо пропиля 100%-ва възможност за Черно море, като не успя да насочи добре кълбото от едва няколко метра разстояние.

В самия край на полувремето и Димов се оказа в добра ситуация, но сантиметри не му достигнаха, за да успее да засече топката след подаване от ъглов удар.

В 62-ата минута Александър Василев остави тима си с човек по-малко на терена. Футболистът на Берое получи две официални предупреждения само в рамките на 4 минути и бе принуден да напусне игрището преждевременно.

Малко преди края дойде и най-изгодното положение за варненци. Генев бе изведен очи в очи с вратаря на съперника, но стреля в тялото му, вместо да избере един от двата открили се изцяло ъгъла на съперниковата врата.

Колкото и Илиан Илиев да се стараеше, колкото и промени да бяха извършени в редиците на "моряците", промяна в резултата не беше регистрирана.

В самия край на двубоя пък броят на състезателите за всеки от тимовете на терена беше изравнен, като втори жълт картон получи и Мирослав Енчев.

Статистиката показва, че силите на двата тима са доста изравнени. Берое има 31 победи, докато "моряците" са с 33, а 28 срещи са завършили наравно.

В редовния сезон мачът във Варна приключи без голове и без победител, докато ответната среща в Стара Загора бе спечелена от гостите с 1:0.